Üveit nasıl tedavi edilir?

Üveit nasıl tedavi edilir?
Genellikle parazit, mantar ve virüs gibi nedenlerden husule gelen üveit tedavisi nasıl yapılır, yazımızın devamında sizler için açıkladık.
Üveit hastalığı tedavisi
Üveit hastalığı tedavisi öncesinde ilk olarak hastalığa neden olan faktörlerin araştırılıp öğrenilmesi gerekiyor. Aksi durumda tedavi edilmeyen üveit ciddi göz sağlığı problemlerine yol açmakta ve hastaların yaşam kaliteleri giderek azalmaktadır.
Ani görme kayıpları, kalıcı görme kaybı, bulanık görme, gözde kızarıklık ve alevlenme gibi belirtilerle kendini belli eden üveit hastalığının tedavisi en kısa sürede gerçekleştirilmelidir. Parazit, mantar ve virüs dışında üveit hastalığı sistemik hastalıklardan dolayı da ortaya çıkmaktadır
Neden ortadan kalktığı zaman üveit tedavisi daha kolay bir şekilde yapılır.

Üveit tedavisinde, ilaç ve damlalar kullanılmakta, erken tanı ve tedavi ile bu ilaç ve damlalar kısa sürede etkisini göstermektedir.ancak bunların yanı sıra koyu camlı gözlükleri kullanılması, bağışıklık sisteminin çalışmasını değiştiren ilaçlar da üveit hastalığının tedavisinde önemli rol oynarlar.

Bir önceki yazımız olan Göz kapaklarının dışa dönme nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: uveit de ne yapilmali, üveit forum

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.