Badem Faydaları Nelerdir ?

Badem Faydaları Nelerdir ?

Gülgillerden bir ağaç çeşidinin yemişi olarak bilenen badem, acı ve tatlı olmak üzere iki farklı yapıyı bünyesinde barındırır. Hamilelerin zayıf düşmeyerek bu yemişi sütle tüketmesi taktirinde midenin kuvvetlenmesini sağlar. Kabızlığın önüne geçmeyi başaran badem böbrek, mesane ve tenasül yollarındaki iltihapları giderir. Olgunlaşan bademin ise etrafındaki sert kabuk kırılarak, sadece içi yenilebilmektedir.


Badem’ in faydaları nelerdir ?

Yorgunluğu gidermeyi başaran badem zihni ve bedeni güçlü kılar. Meyvesi çağla halindeyken yenilebilen badem, olgunlaştıktan sonrası ise sert bir kabukla kaplı olan çehreyi içerir
Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletmeyi başaran badem, boğaz ağrısı, anjin, boğaz yanması ve akciğer hastalıklarında faydalıdır.

Son olarak ise egzama ağırlarıyla kaşıntılara iyi gelen badem, yumurtayla karıştırılıp da, basur memelerine sürülecek olursa, ağrı ve yanmaları giderir.


Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: karaciğer ağrısına ne iyi gelir, badem agrısı, bademle bağsur tedavisi, basur badem nasil gelir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.