Gilbert hastalığı tedavisi

Gilbert hastalığı tedavisi
Bazı durumlarda kişi 45 yaşına kadar hastalığı hiç fark etmeden yaşamakta ve bu yaşlarda ancak hastalıktan haberdar olmaktadır. Bazı kişilerde se karaciğer içerisinde biliburin girer ancak yeterli şekilde kullanılamaz.
Gilbert hastalığı tedavisi
Doğuştan husule gelen gilbert hastalığı ekseri 15 yaşlarında anlaşılmaktadır.
Ailesel geçiş gösteren doğusal bir rahatsızlık olan gilbert hastalığı, günümüze nadir rastlanan sağlık sorunlarından biri olmakta ve ekseri hafif belirtiler gösterdiği için çoğu kişi gilbert hastalığının farkına varamaz. Gilbert hastalığının tam olarak kişiye ne tür bir sorun yarattığı henüz kesinlik kazanmasa da, karaciğer hücrelerinin kanda bulunan bilirubini alamadığı bilinmekteir
Erkeklerde daha fazla görülen gilbert hastalığı, bir çeşit zararsız sarılık türüdür. Hastalığın belirtileri hafif halsizlik, bulantı ve üst karın bölgesinde ağrıdır. Bu semptomlar bazı dönemlerde hafif bazı dönemlerde şiddetli olarak hissedilir.

Gilbert hastalığı için bir tedavi uygulanmasına gerek görülmez. Hastalığın belirtileri birkaç gün içinde geçer ve hasta eski sağlığına yeniden kavuşur. Uzun süren durumlarda hastalara barbitüratlar verilebilir.

Bir önceki yazımız olan Takvim yöntemiyle korunma hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: gilbert hastalığı ne iyi gelir, gilbert hastalığı tedavisi, gilbert hastaliginda beslenme, gilbert sendromu beslenme, Gilbert sendromu diyeti

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.