Baş ağrısının nedenleri ve baş ağrısı tedavisi

Baş ağrısının nedenleri ve baş ağrısı tedavisi
Bu karışımdan günde 2 bardak olmak üzere, en az bir ay düzenli olarak içilmesi önerilir.
– 1 çay bardağı sıcak suya; lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkilerden 1 kahve kaşığı konulup 5 dakika demlenir.
Baş ağrısı problemi, bazı insanlar için ender gelişen bir belirti olurken, bazı insanlar içinse hayatlarını kısıtlayan kronik bir hastalık olabilmektedir.
Baş ağrısı yaşamı boyunca her insanın sık sık yaşadığı, çözümlenebilir sebepleri olan bir hastalıktır
Baş ağrısının beyne fazla kan hücumu, sinüzit, nezle, girip, yüksek ve düşük tansiyon, göz bozukluğu, dolaşım bozukluğu, solunum yetersizliği, kadınlarda aybaşı halleri, menenjit, safra rahatsızlığı, verem ve aşırı üzüntü gibi sebepleri olabilir. Birçok hasta, baş ağrısının altında yatan ciddi bir hastalığın belirtisi olabileceğinden korkar.
Kainat eczanesinden öneriler
– Migren tipi baş ağrıları için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenmeye bırakılır
Bu karışımdan günde 3 bardak içilmesi tavsiye edilir.
– 1 bardak kaynar suya 4 – 10 gram arası oğul otu konularak, 10 dakika bekletilir. Baş ağrısını hafifletmek için bu çaydan günde 3 defa içilmesi önerilir.
Noktalarla tedavi
– Baş ağrısı ense kökünden başlıyorsa ve kafatasının alt bölümünde gerginlik varsa, önce bu bölgeye nokta masajı yapmalısınız.
– Başın tepesindeki noktalara üç parmakla masaj uygulayın.
– Başın ortasındaki noktadan başlayarak alnın tam orta çizgisindeki üç noktaya bastırın. Bunu 3 kez tekrarlayın.
– Başın orta çizgisi üzerindeki dört noktaya ve başın arkasındaki 3 noktaya bastırın. Bunu üç kez tekrarlayın. Ense kökündeki 3 noktaya beşer saniyelik sürelerle ve derine etki edecek şekilde bastırın.
Renklerle tedavi

Toprağa yani kristale hayat membası olan güneşi yansıtınca 7 renk oluşur. “Yaratıcının boyasıyla boyanınız” hükmünce mordan kırmızıya 7 renk (mor, yeşil, sarı, kırmızı, turuncu, mavi, turkuaz) bize 7 enerji alanını ve merkezini işaret ederek, renklerle merkezi uyarmayı anlatıyor. Buna göre baş ağrıları nedeniyle terapi edilen hasta için mor renk kullanılması önerilir.
Taşlarla tedavi
Özellikle stresten kaynaklanan baş ağrısını hafifletmek amacıyla mor renkli ametist taşı tavsiye edilir.
Kokularla tedavi
Lavanta, yasemin, gül, iğde, papatya gibi kokular stresten kaynaklanan baş ağrılarını rahatlatmak amacıyla önerilir.
NOT: Baş ağrısı çok ani ve şiddetli bir şekilde başlıyorsa, görmede bozukluk, dengede bozuklukla ortaya çıkıyor ve gittikçe şiddetleniyorsa mutlaka bir hekime başvurulmalıdır.
Bir önceki Cinsel isteksizliğin çareleri başlıklı konumuzda cinsel isteksizlik, erken boşalıyorum ve erken boşalıyorum ne yapabilirim hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bas agrisinin sebepleri, nezle ve basağrısı, ani ense agrisi, bas agrisi enseden gelen, baş ağrısı ve üzüntü giderme

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.