Bebeğin tırnağı ne zaman kesilir?

Bebeğin tırnağı ne zaman kesilir?

Yetişkinlere göre bebeklerin tırnakları daha çabuk uzar. Bu işlem haftada 2-3 kez tekrarlanabilir. Kaslarına hakim olamayan bebekler ellerini savuttururken yanlışlıkla hem kendi yüzünü hem de sizin yüzünüzü çizebilir. Uzayan tırnaklar bebeklerin kendi kendilerine zarar vermelerine neden olur. Ebeveynler bebeklerin tırnaklarını keserken çok dikkat olmalılar.

Bebeğinizin tırnaklarını fazla uzamasına izin vermeden sık sık kesmelisiniz
Çünkü uzayan tırnaklar bebeğin yüzünü çizmesine neden olabileceği gibi yaralarda meydana gelir. Bu yaralar zamanla mikropta kapmaktadır. Bebeğinizin tırnağını kesmek için ay ve zaman bulunmamaktadır. Uzadığı zaman kesmeye dikkat edin yeterli. Banyo sonrası yumuşamış olan tırnakları kesmek daha kolay olduğu için bu işlemi banyo sonrasında yapmalısınız. Kesinlikle bebeğinizin tırnağını çok kısa kesmeyin.

Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: 2 aylık bebeğin tırnakları kesilir mi, yenidogan bebegin t tırnağı ne zaman kesilir, 2aylık bebeğin tırnakları kesilirmi, 3 aylık bebeğin tırnağını keserken etini kesmesi bebeğe zarar verir mi, bebeğin tırnağını keserken etini kesmek

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.