Bebek tırnağı nasıl kesilir?

Bebek tırnağı nasıl kesilir?

Çok kırılgan ve yumuşak olan bebek tırnakları aynı zamanda çok da keskindir.

 

Bebeklerin tırnakları oldukça hızlı uzar. Yeni doğmuş olan bebekler ellerine ve kollarına hakim olamadıkları için uzayan keskin tırnakları ile hem size hem de kendilerine zarar verebilirler. Bu yüzden yeri geldiğinde bebeğinizin tırnaklarını kesmelisiniz. Haftada birkaç kez bebeğinizin tırnaklarını kesebilirsiniz
ayak tırnakları daha geç uzadığı için onları çok sıklıkla kesmenize gerek yok. Bebeğinizin tırnağını keserken ona zarar vermemek için en uygun zaman bu işlemi uykuda yapmaktır. Çünkü emin olun ki siz bebeğinizin tırnağını keserken onların kolları durmayacaktır. Sürekli kıpırdadıkları için hem siz zorlanacaksınız hem de yanlış bir hareketiniz ona zarar vermiş olacaktır. Bu yüzden bebeğinizin tırnağını o uyurken kesmelisiniz.
Banyo sonrası tırnak kesimi için uygun bir zamandır. Çünkü banyodan çıkan bebeğinizin tırnakları yumuşamış ve kesmek için uygun bir duruma gelmiştir. Bebekler için üretilmiş olan bir tırnak makası ile bebeğinizin tırnaklarını kesmelisiniz. Kesinlikle başka bir tırnak makası kullanmayın. Ona özel bir tırnak makası olsun. Bebeğinizin ellerini sabit tutarak parmak uçlarını bastırın. Derisini kesmemeye dikkat edin. Bu işlemi ışık alan bir ortamda yapın.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ayak tırnakları nasıl kesilmeli, bebek tırnağı nasıl kesilir, bebek tırnak kesimi, bebek tırnak nasıl kesilir, saç nasıl uzar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.