Bitki Çaylarının Azı Yarar Fazlası Zarar

Bitki Çaylarının Azı Yarar Fazlası Zarar

Çeşitli doktor ya da tıbbi iş ile uğraşan insanların tavsiyeleri ile hazırlanan bitki çayları, gündelik yaşantımızda ortalama en fazla  3 ya da 4  bardak kadar tüketilmesi gerekir. Mesela çeşitli ağrılarınıza iyi gelecek olan bitki çaylarını 3 – 4 haftalık bir döneme yayarak, bu konuda fayda sağlanmasını gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere bu yazımızda bitki çayları ile bilinmesi gereken önemli bilgileri aktarıyoruz…

 
Mesela bir ada çayı tüketimini günde sadece 3 fincan yaparak tüketmelisiniz. 3 fincandan sonrası sizlere yarar değil, zarar sağlayacağından dolayı bu konuda dikkatli davranmaya özen göstermelisiniz.

Ayrıca kür olarak hazırlanacak olan bitki çayları, belirli zamana yayılarak da bünyeye alınabilir. Her şeyin fazlası nasıl zararlı ise  aynı kural, bitki çaylarında da geçerli olup bu konuda sağlık problemlerinizin meydana çıkmaması için kesinlikle fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz

Bu yönde alınan bitki çayları, ağrıları 3 – 4 haftalık zaman diliminde iyileştirmesi doğrultusunda ara verilerek daha sonra tekrarlanabilir. Ancak ara verilmesi önemlidir. Ara verilmediği takdir de vücutta birikecek olan vitamin ya da minerallerin problem yaşatacağı gibi kanın değerini de düşürebilir.
Bitki çayları, her zaman aç karnına tüketilmeli ve ılık bir su içerisinde tüketimi önemlidir. Ancak nane bulunan bitkileri tok karnına içerseniz, bu yönde hazmı kolaylaştırıcı etkisiyle karşılaşarak bünyenize fayda sağlamasını gerçekleştirebilirsiniz.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bitki çayının fazlası, günde 4 bardak bitki çayı, günde kaç bardak bitki çayı içilmeli

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.