Böbrek taşı belirtileri

Böbrek taşı belirtileri

Kullanılan bir takım ilaçların yan etkileri, geçirilen hastalıklar, genetik faktörler böbrek taşı oluşmasına zemin hazırlayan bir takım sorunlardır. Bu sorunların yol açmış olduğu böbrek taşı hastalarda bazı şikayetlere sebep olur. Böbrek taşı oluşumundan dolayı ortaya çıkan bu şikayetler hastaların yaşam kalitesini bir hayli düşürür. Aynı zamanda böbrek taşı belirtileri sayabileceğimiz bu şikayetler ise şöyledir.

Böbrek taşı hastalarında hissedilen bu şikayetler bazı hastalarda hiçbir şekilde seyir etmez. Bazı durumlarda taşlar böbrekte hasar oluşturmadığı için belirtileri de ortaya çıkmaz
Fakat çoğu bireyde de hissedilen böbrek taşı belirtilerinin en sık rastlananı ise ağrıdır. Ağrılar böbrek taşının bulunduğu noktada husule gelir. Taşın yer aldığı bölge ve hareketi ile ağrının hissedildiği noktada değişir.
Şiddeti kişiden kişiye değişen ağrılar çoğu zaman hastayı kıvrandıracak niteliktedir. Hatta bazı hastaları hastanelik bile etmektedir. Böbrek taşı ağrıları ekseri bir saat sürer.

Bir önceki Böbrek taşı nedenleri başlıklı konumuzda böbrek taşı neden olur ve böbrek taşı neden oluşur hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: böbrek taşı belirtileri

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.