Böbrek taşı neden olur?

Böbrek taşı neden olur?
Böbrek taşı oluşumunda ki en önemli neden ise idrardaki katı ve sıvı maddelerin arasındaki dengesizlik olmaktadır. İşte sizlere uzman açıklamalarından böbrek taşının nedenleri. Eğer böbrek taşı rahatsızlığı ile karşılaşmak istemiyorsanız böbrek taşına neden olan hususlardan kaçınmalı ve bilhassa da beslenmenize dikkat etmelisiniz.

Böbrek taşları idrarda bulunan küçük kristallerin birbirlerine yapışması sonucunda husule gelmektedir.
Günümüz toplumunda sık sık adını duyduğumuz sağlık problemlerinden biri olan böbrek taşları, inanılmaz derece şiddetli bir ağrıya sebep olmakta ve bu ağrının da kadınların doğum sancısından eş değer bir ağrı olduğu söylenmektedir
Bilhassa erkeklerde sıklıkla ortaya çıkan böbrek taşlarının nedenleri arasında genetik faktörlerde rol oynamaktadır.

Bir takım maddelerin böbreklerde çökerek birikmesi, ileride bu maddelerin büyümesine sebep olacak ve böbrek taşı meydana gelecektir. Böbrek taşları idrar yaparken vücuttan atılabilir, ancak aynı zamanda idrar yollarında tıkanıklığı da sebep olur. İdrar geçişine izin vermeyen bu taşlar şiddetli ağrıya sebep olur.
Bir önceki İdrar yolu enfeksiyonları tedavisi başlıklı konumuzda idrar yolu enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu nasıl geçer ve idrar yolu enfeksiyonu tedavi yöntemleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: böbrek rahatsızlığı, böbrekte taş neden oluşur, kanın hangi değeri böbrek taşına sebep olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.