Çikolata tansiyonu düşürür mü?

Çikolata tansiyonu düşürür mü?
Bu nedenle çikolata tüketiminde dengeyi kurmak ve uygun miktarda çikolata yemek gerekir.
Çikolatanın düzenli ve kafi miktarda tüketilmesinin sağlık açısından pek çok faydası bulunmakta, ancak gereğinden fazla tüketildiği zamanda sağlık için tehdit oluşturmaktadır.
Çikolatanın tansiyona etkisi
Yapılan araştırmalar sayesinde yeni yeni faydaları ortaya çıkan çikolatanın kafi miktarda tüketilmesi bu antioksidan zengini yiyeceğin pek çok sorunun ortaya çıkmasını engellediğini gösteriyor. Damarları genişletici etkisi sayesinde kan basıncını düşürmede oldukça yararlı yiyecekler arasındadır. Antioksidan özelliği bulunan çikolatanın pek çok rahatsızlığa iyi gelmesi gibi tansiyon üzerinde de etkileri bulunmaktadır
Yüksek tansiyon rahatsızlığı olan hastaların uygun miktarda çikolata yemeleri damarların genişlemesine ve kan basıncının düşmesine olanak sağlıyor. Ancak aşırı tüketmemeye ihtimam gösterilmelidir.

Yapılan son araştırmalardan sonra yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olduğu ortaya çıkan çikolata, uzman hekimlerce yüksek tansiyon hastalarının beslenme listesindeki yerini almasını sağladı. Ancak uzman hekiminizin önerdiği şekilde çikolata yemelisiniz, aksi duruda kilo problemleriyle başınız derde girebilir.

Bir önceki yazımız olan Uyumakla geçmeyen yorgunluk nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: cikolata, çikolata resimleri, cok çikolata Yemek tansiyona etkisi, cikolata tansiyona yararlari, çikolatanın tansiyona etkisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.