Çocukların iştahını arttırma yöntemleri

Çocukların iştahını arttırma yöntemleri

Çocuklarda iştahsızlık problemine ailelerin yaklaşımları çok önemlidir. Peki çocukların iştahını arttırmak için ebeveynler nasıl bir yol izlemeli, çocuklarına beslenme alışkanlığını nasıl kazandırmalı ve çocukların yemek yemeyi sevmesi için ne yapmalıdır? Bu sorulara uzman doktorların cevapları şöyle:

Anne ve babalar çocuklarının iştahını arttırmak için öncelikle doğru besinleri seçmeye özen göstermelidirler. Çocuklarda 8-9 aylıkken başlayan iştahsızlık sorunu genellikle okul yıllarına kadar devam eder ve çözüm bulunmadığı müddetçe çocuklar yanlış beslenme alışkanlığı kazanır.
Çocuklardaki iştahsızlık ebeveynlerin çözüm bulmakta en çok zorlandıkları sorunlardan biri olduğu için hemen hemen her anne ve baba bu sorundan sıkça yakınırlar. Çocukların beslenme programlarında hem onları seveceği hem de sağlıklı besinler yer almalıdır
Eğer ki anne babalar bir elinde tabak bir elinde kaşık ile çocuğun arkasında koşuyorlarsa bu davranışları çocuklarını hem yemek soğutur hem de çocuk bu şekilde beslenme alışkanlığı kazanır. Çocuğunuzun iştahsızlığını ortadan kaldırmak için doğru davranışlar sergilemeye dikkat etmelisiniz.

Çocuklardaki iştahsızlığın altında sağlık sorunu yatıyorsa bu konuda aileler duyarlı davranıp sağlık sorununun ortadan kaldırılması için hekime başvurmalıdırlar. gribal enfeksiyonlar, idrar yolu enfeksiyonları, viral bağırsak enfeksiyonları, viral hepatitler, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonlar, tüberküloz, kronik enfeksiyonlar, gastrik reflü, kronik böbrek hastalıkları, kalp veya karaciğer hastalıkları ve bazı doğumsal metabolik hastalıklar gibi sağlık problemleri tedavi edilmediği müddetçe çocuklarda ki iştahsızlık ortadan kalkmaz.
Çocukların iştahını arttırmak için
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: cocuklarinistahini nasil acariz, yemek yememeyen cocugun istahi nasil acilir, cocuguma oynatarak yemek yediriyorum, cocuklarda istah arttirmak, cocuklarin istahini artiran bitkisel kurler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.