Dişler Beyazlasın Gelinler Somurtmasın…

Dişler Beyazlasın Gelinler Somurtmasın…

Prensesler gibi güzel mi güzel, hayatının en mutlu günü, rüyalarındaki gibi bir düğün… Peki ama gelin neden hiç gülmüyor? Nedeni sararmış dişler olmasın? Sağlıksız görünen dişler gelinlerin en özel günlerini bile zehir edebilir. Diş beyazlatma ile dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddeler gideriliyor. Bunların arasında yer alan renklenmiş dişlerin beyazlatılması Bleaching, diğer restoratif metotlara kıyasla daha ekonomik, kolay ve zahmetsiz bir yöntem. Gelinliği içinde kuğu gibi zarif, damatlığı içinde bir jön kadar yakışıklı olmayı hayal eden çiftler, son yılların trendine uyarak Bleaching yöntemi ile bembeyaz dişlere sahip oluyor. Tüm gün somurtan, fotoğraf çektirirken gülümsemekten çekinen bir gelin olmak istemeyenler, düğün öncesi diş hekimine gidip sağlıklı ve bembeyaz dişlere kısa sürede kavuşuyor…

Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesi sayesinde pek çok renk, şekil ve konum bozuklukları günümüzde kolaylıkla çözümlenebiliyor
Düğün sezonun başladığı bugünlerde çok talep gören Bleaching, hem uygulaması kolay hem de kısa sürede etkili sonuç veren bir yöntem. Bu özellikleri ile de düğün telaşı içinde olan çiftleri fazla yormadan ve vaktini almadan çekici bir gülüş hediye ediyor.

Diş hekimi Dr. Özkan Çankaya, Bleaching in beslenme, fazla çay, kahve tüketimi, sigara kullanımı gibi çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için ideal bir yöntem olduğunu vurguluyor. Dr. Çankaya, Bleaching yönteminin gelişen teknoloji ile birlikte çok kolay uygulanabildiğini de sözlerine ekliyor.

Düğün öncesi diş hekiminde çok zaman geçirmek istemeyenler Bleaching yöntemini evde kendileri uygulayabiliyor. Dileyenler klinik ortamda uygulama yaptırmayı seçebiliyor. Power ve Home Bleaching olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilen yöntem sayesinde diş renklerinde 6 – 8 ton arasında açılma sağlanıyor.

Power Bleaching; klinik ortamda sadece 1 saatte gerçekleştirilebiliyor. Beyazlatıcı jel ve ışıktan oluşan yöntem ile diş rengi hızlı ve güvenilir bir şekilde 6 – 8 ton açılabiliyor. İkinci yöntem olan Home Bleaching ise ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içine çeşitli jeller konularak gerçekleştiriliyor. Ağızlıklar ev ortamında belli bir süre takılıyor ve 7- 10 gün arasında bir sürede yaklaşık 6 – 7 ton renk beyazlama sağlanıyor. Dr. Özkan Çankaya, bu yöntemin klinikte gerçekleştirilen diş beyazlatma işleminden daha az maliyetli olduğunu ama biraz daha uzun sürede gerçekleştirildiğini belirtiyor.

Power Bleaching hakkında bilinmesi gerekenler…

• İşlem hemen herkese kolay ve zahmetsizce uygulanabilir. İşlem sonrası hassasiyet minimum seviyededir.

• Uygulamada dişler ve diş etleri zarar görmez.

• Elde edilen renk uzun yıllar korunur.

• Yaklaşık bir saatlik işlem sonrası dişler 6 – 8 ton açılır.

Home Bleaching hakkında bilinmesi gerekenler…

• Ev tipi beyazlatma işlemi yaklaşık 10-15 gün sürer.

• Diğer beyazlatma yöntemine göre daha ucuzdur.

• 7- 10 gün arasında bir sürede yaklaşık 6 – 7 ton renk beyazlanma sağlanır.

• Tedavi sürecinde kahve, kola, çay, kırmızı şarap gibi renkli içecekler kullanılmamalı, sigara tüketimi azaltılmalıdır.

Dr. Özkan Çankaya, diş beyazlatma tedavisin ardından aynı beyazlığı ve sağlılığı korumanın, sürekliğe dayanan bir bakım gerektirdiğini de dikkat çekiyor. Sadece düğün fotoğrafları için değil, uzun süreli bir estetik gülüş için uygulama sonrası;

• Çay, kahve ve kola gibi renklendirici içeceklerin ve sigaranın tüketimi minimuma

indirilmeli.

• Mümkün olduğu kadar lifli yiyecekler tüketilmeli. (Lifli gıdalar dişlere mekanik

temizlik yapar.)

• İşlenmiş ve rafine yiyeceklerden uzak durulmalı.

• Günde en az 2 kere dişler fırçalanmalı.

• Mutlaka 6 ayda bir diş hekimi kontrolü yaptırılmalı.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.