Diyabette egzersizin önemi

Diyabette egzersizin önemi

Şeker hastalığında egzersizin önemi
Diyabette egzersizin önemini vurgulayan uzmanlar, şeker hastalarının mutlaka her gün düzenli olarak egzersiz yapmalarını şiddetle tavsiye etmekteler.Çünkü şeker hastalarının yaptığı egzersiz, hem vücudun kendi salgıladığı hem de dışarıdan ilaç tedavisi olarak alınan insülinin vücut tarafından daha iyi bir şekilde kullanması için gereklidir.

Şeker hastalarını bekleyen en önemli tehlikelerden birisi olan damar sertliği riski de, düzenli egzersiz ile azalmaktadır. Böylece insülin vücut tarafından daha etkili bir şekilde kullanılmakta ve hastalarında şikayetlerinde azalma husule gelmektedir. Kişinin yaşına ve kondisyon durumuna uygun egzersizi seçmesi, bu egzersizi düzenli bir şekilde sürdürmesi diyabet hastalığı açısından çok önemlidir. Bu tavsiyeler arasında diyabet hastalarının düzenli egzersiz yapmasıda yer almaktadır, çünkü diyabette yapılan egzersiz insülin hormonuna hassasiyetleri arttırmaktadır.
diyabet yani halk arasındaki adıyla şeker hastalığında, kan şekeri seviyesinin belirli bir düzeyde tutulması son derece önem arz ettiği için, hastalara uzman hekimler bir takım tavsiyelerde bulunurlar
Eğer ki hastanın egzersiz yapmak için yaşı ve durumu uygun değilse, haftada 3 gün 30 dakika yürüyüş yapılması da yeterlidir.
Bir önceki Mesane kanseri belirtileri nelerdir? başlıklı konumuzda mesane kanseri, mesane kanseri belirtileri ve mesane kanserinin belirtileri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.