Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Diyette bu tip hatalara düşmemek için öncelikle uzman bir doktora veya diyetisyeninize başvurmalı, bir uzman eşliğinde kilo vermeye çalışmalısınız.
Diyet yaparken insanların çoğu  bir süreden sonra bıkabilir ya da yanlış diyet teknikleri yüzünden kolayca pes edip, verdikleri kilonun kat be kat fazlasını alabiliyorlar. Hayatınızda yapacağınız ufak değişikliklerle bile kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

 

Kilo vermeyi kısa dönemli olarak düşünmemeli hayat tarzınızı değiştirmek olarak görmelisiniz. Birazda yaptığımız yanlışlardan bahsedelim
Mesela porsiyonlarımızı ufaltmamak, alışverişe aç karnına çıkmak, atıştırdıklarınızı görmezden gelmek, yemek pişirirken yemeklerin tadına bakmak(bazen bunu abartmak), egzersizi azaltmak(veya egzersiz yapmamak), öğün atlamak yada zayıflamak için bütün gün aç gezmek. Bütün bunlar gibi yaptığımız pek çok hata var. Özellikle de yapılan en büyük hatalardan bir tanesi kahvaltının ertelenmesidir. Kahvaltı yapmadığınız zaman diğer öğünlerinizde daha fazla kalori alındığı araştırmalarda ispatlanmıştır.
Sizde bilinçsiz yapılan diyetlere başvurmak yerine diyetisyeninize giderek uygun diyet listenizi hazırlayınız.
Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.