Doğum sonrası estetik uygulamalar

Doğum sonrası estetik uygulamalar

Gebelik döneminde vücutta meydana gelen yapısal değişiklikler, doğum sonrası kadınları estetiğe teşvik ediyor. Karın germe, göğüs ve genital estetik hamilelik sonrası kadınların en çok ilgilendiği estetik operasyonlar arasındadır.

 

Doğum Sonrası Estetik

 
Hamilelikten dolayı vücut yapısında meydana gelen bu değişiklikler bazı kadınların psikolojisini bile bozuyor. Aşırı alınan kilolardan dolayı göbek bölgesinde meydana gelen çatlaklar, sarkmalar, büyüyüp sarkan göğüsler, doğum sırasında deforme olan vajina, kalçalarda genişleme, bacaklarda oluşan varisler gibi birçok sorunlar doğum yapan çoğu kadının kabusu oluyor. Bu değişimleri kabullenmeyen kadınlar soluğu estetik merkezlerinde alıyor

Doğum sonrası yapılan diyet ve egzersizlere rağmen vücuttaki yağ birikimleri önlenemeyebiliyor. Bilinçsiz yapılan diyet ve egzerisler de bu yağ birikimin çoğalmasına ve sağlığın bozulmasına neden olmaktadır.

Çoğu kadın emzirmeden dolayı göğüslerinin sarktığını düşünüyor ama durum öyle değil. Doğum sonrası emziren yada emzirmeyen annelerde göğüs sarkmaları meydana gelebilir. Bunun nedeni emzirmek değildir. Süt verme dönemi bittiği zaman meme bezleri büzülerek eski halini alır. Bu durumda meme derisinde sarkmalara yol açar. Estetik uygulamalar ile bu sorun çözülebilir. Meme emzirme döneminin bitiminden itibaren 6 ay bekleyerek cerrahi işlem uygulanması en doğru zamandır. Çünkü, meme bezleri en kısa 6 ayda kendini toparlar. Bu yüzden meme bezlerinin eski haline dönmesini beklemek cerrahi işlemin başarını arttırır. Silikon jel ve meme protezi ile meme hacmindeki kayıp giderilir. Sarkan deri operasyon ile çıkartılarak daha dik memelere sahip olunması sağlanır.
Basen ve kalça bölgesinde meydana gelen deformeler içinde doğum sonrası estetik uygulamalar çözüm oluyor. Egzersiz ve diyetle giderilemeyen sorunlar gelişen teknolojinin mucizeleri sayesinde yok oluyor. Bel ve basen bölgesindeki kalınlaşmalar, yağ birikimleri ve diğer sorunların giderilmesi liposakşın ile mümkün.
Karın bölgesinde meydana gelen çatlaklar doğumun bıraktığı kalıcı izler olabiliyor. Cildin dermis tabakasında genişleme meydana geldiği için karında sarkmalar kaçınılmaz oluyor. Bu sorunda karın germe estetiği ile yok ediliyor.
Normal doğum yapan kadınlarda vajina bölgesinde deformasyonlar görülüyor. Bu deformasyonlar doğumdan sonra cinsel ilişkiyi etkileyebiliyor. Vajinadaki şekil bozuklukları ve genişlemeler vajina daraltma ve vajina yenileme estetiği ile gideriliyor.
Doğum sonrası meydana gelen bu sorunlar için acele edilmemesinde fayda var. Hamilelik döneminden dolayı meydana gelen bu sorunların çözümü için vücudunuzun kendini toparlamasına izin verin. Vücudunuzun kendini tam anlamıyla toplayamaması bu sorunların yenilenmesine neden olacaktır.
Bir önceki Tik hastalığı botoks ile tedavi edilecek başlıklı konumuzda tik nasıl geçer ve tik tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: doğumdan sonra, çok doğum yapan kadınlarda vücutta oluşan sorunlar, dogum sonrası karın estetıgi ne zamanyapılır, Dogumdan sonra memenin hali, göğüs estetigi sonrasi büzülme tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.