Düzensiz adet görme nasıl tedavi edilir?

Düzensiz adet görme nasıl tedavi edilir?
günü ya da en geç 5.
Düzensiz adet kanamalarında en önemli sebep kadının hormonlarında husule gelen değişiklikler olduğundan, öncelikle düzensiz adet kanaması ile hekime başvuran kadınların hormon değerlerine bir bakılır. günü hormon testi uygulanır. Eğer hormon değerleri normal çıkıyorsa, diğer sebepler araştırılır ve sorunun kaynağına ulaşıldığı zaman düzensiz adet kanamasının tedavisine başlanır. Bunun için adetin 3

Adet düzensizliği tedavisi
Düzensiz adet kanamasına yol açan en önemli faktör hormonlar olduğunda, burada bir soruna rastlanmamışsa kişinin yaşam şekline ve kilosuna bakılır. Kadınların stresli bir yaşam tarzları varsa, aşırı zayıf ya da aşırı kiloluysa bu sorunda düzensiz adet kanaması nedenleridir. Hormonsal ve diğer sorunların ortadan kaldırılmasıyla, adet düzene girer.

Düzensiz adet kanaması tedavisi sebebe yönelik uygulanır. Stres ve kilo kaynaklıysa kişinin stresten uzaklaşması önerilir. Kilo kaynaklı problemlerde de aşırı zayıf ise kilo almaya çalışmalı, aşırı kilolu ise de zayıflama çabalarına girmelidir. Ancak hormonsal bozukluk durumlarında ilaçtedavi yöntemleri uygulanır. Uzman hekim kişinin genel sağlık durumuna uygun olarak en doğru ilacı reçete eder. 6 ay ile 1 yıl arasında kullanılması önerilen bu ilaçların düzenli kullanımı ile adet düzensizliği ortadan kalkmış olur.
Bir önceki Emboli Hastalığı Ve Emboli Hastalığı Belirtileri Ve Tedavisi başlıklı konumuzda emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: hormon düzensizliği nasıl tedavi edilir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.