Düzensiz beslenmenin zararları nelerdir?

Düzensiz beslenmenin zararları nelerdir?
Sağlıksız beslenmenin yanı sıra düzensiz beslenmekte sağlığımız üzerinde olumsuzluklar yaratmaktadır. Diyabet ve böbrek yetmezliği biz Türklerin sağlıksız beslenmeden dolayı en sık yakalandığı hastalıklardır.

Sağlıksız beslenmenin yol açtığı böbrek hastalıkları ve diyabeti takip eden diğer sağlık sorunları da obezite, kolesterol, yüksek tansiyon, beriberi, peliagra, kuvaşiorkor, raşitizm, anemi ve guatr gibi sorunlardır.
Uzmanlar her zaman sağlıklı beslenin diye öğütlerde bulunmakta, ancak birçoğumuz bu öğütleri dikkate almayarak gelişigüzel beslenmekte ve sağlığımıza zararlı olan besinleri bile bile tüketmekteyiz. Peki nedir, düzensiz beslenme zararları?

Düzensiz beslenmenin sağlığa verdiği zararları konusunda araştırma yapan bilim insanları, Türk insanının sağlıksız beslenmeden dolayı en çok böbrek hastalıklarına yakalandığı ortaya çıktı. Sağlıksız beslenmenin yol açtığı böbrek hastalıklarını takip eden ve en sık rastlanılan bir diğer sağlık problemi de şeker hastalığıdır
Sağlıksız beslenme yaşa kalitesini düşürmekte, hastalıklara yakalanmayı kolaylaştırmakta ve daha birçok sorunları beraberinde getirmektedir.
Bir önceki Ramazan aylarında sağlıklı besinler tüketmeniz için önemli bilgiler başlıklı konumuzda ramazanda sağlıklı beslenme ve Ramazanda sağlıklı beslenmek için hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sağlıksız beslenmenin zararları, zararlı yiyecekler nelere yol açar, aynı besinlerle beslenmenin zararları, Düzensiz beslenme, dengesiz beslenmenin neden olduğu hastalıklar

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.