En Çok Tercih Edilen Estetik Operasyonlar

En Çok Tercih Edilen Estetik Operasyonlar

Estetik yöntemlerdeki gelişmeler sayesinde artık istediğiniz gibi bir yüze ya da vücuda kavuşmak zor değil.

Daha güzel bir burna ya da daha büyük göğüslere sahip olmak ister misiniz? Eğer bu isteklerinizin sadece bir hayal olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü estetik yöntemler, artık hayalleri gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Bu operasyon, 17 yaşını dolduran herkese yapılabiliyor. Abdullah Etöz, en çok tercih edilen estetik yöntemleri anlattı.

Rinoplasti

Rinoplasti, burun şekil bozukluğu ve beraberinde nefes alma problemi olan kişilere uygulanıyor. Genel anestezi ile yapılabilen rinoplasti, bazı durumlarda lokal anesteziyle de uygulanabiliyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr
Operasyon sonrasında hasta aynı gün taburcu edilebiliyor. Rinoplasti yapılan hastaların ilk ay dikkatli olmaları ve mümkünse gözlük takmamaları öneriliyor. Rinoplasti yaptıracak hastaların estetik beklentilerini açıkça dile getirmeleri fakat her burun şeklinin herkese uygun olmayacağını bilmeleri gerekiyor.

Meme büyütme

Doğuştan ya da emzirme sonrası meme dokusunda meydana gelen bozulmaları düzeltmek ya da meme simetrisini sağlamak için meme büyütme operasyonu yapılabiliyor. Bu operasyonu yaptıracak hastaların, ergenliğini tamamlamış, hormonal olarak sağlıklı olması gerekiyor. Yeni doğum yapmış anneler ise emzirme bittikten dört ay sonra bu operasyonu yaptırabiliyor. Meme büyütme operasyonundan sonra bir ay yüzüstü yatılamıyor, denize veya havuza 10 gün sonra girilebiliyor. Sauna ve hamama ise üç hafta girilemiyor. Meme büyütme operasyonunda bazen sadece büyütmek sorunu çözemeyebiliyor. Memede sarkma varsa dikleştirme ile birlikte büyütülmesi gerekiyor. Bu konuda hastanın doktoruyla ortak bir karar alması önem taşıyor.

Meme küçültme

Genelde büyük memesi olan kadınlarda boyun ve sırt ağrıları, meme altında pişik gibi sorunlar görülebiliyor. Meme küçültme operasyonu sarkmış iri göğüslere uygulanıyor. Bu operasyon emzirme dönemi bittikten altı ay sonra yapılabiliyor. Meme küçültme operasyonundan sonra da bir ay boyunca yüzüstü yatılamıyor, denize ya da havuza üç hafta sonra girilebiliyor. Sauna ve hamam ise üç hafta boyunca yasaklanıyor. Memesini küçültmek isteyen hastanın meme muayenesi ve ultrasonografisi yapılarak olası hastalıkları var mı diye kontrol ediliyor; kist veya tümör varsa bunların tedavisi ile birlikte memesi de küçültülebiliyor. Yağ alma

Bölgesel yağlanma ve bölgesel olarak şekil bozukluklarının giderilmesinde yağ alma işlemi yapılıyor. Bu yöntem, ergenliğini tamamlamış herkese uygulanabiliyor. Operasyondan sonra işlem yapılan alanlara masaj, LPG ve radyofrekans gibi bakımlar yapılırsa daha hızlı bir toparlanma yaşanıyor. Bölgesel yağ alma işleminin uygulandığı bölgeye göre korse kullanılması öneriliyor. Dr. Abdullah Etöz, “Öncelikle spor ve diyet ile kilo kontrolü sağlanmalı, buna rağmen düzeltilemeyen şekil bozukluklarında yağ alınabilir. Ayrıca, karından alınan yağlar meme, kalça veya yüz bölgelerindeki doku eksikliklerinin tamamlanmasında kullanılabiliyor” diyor.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.