Ense kalınlığının fazla olması nelere yol açar?

Ense kalınlığının fazla olması nelere yol açar?

Ense kalınlığı kişilerde uzun süre baş ağrısı yaşanmasına sebep olurken bu baş ağrılarının şiddetli olmasına da sebep olmaktadır.
Ense kalınlığı çoğu kişi tarafından pek önemsenmeyen bir sorun olmakta hatta bazıları ense kalınlığını zengin, sözü geçen ve varlıklı kişi olarak tabir etmekte ancak ense kalınlığı ne yazık ki mütenevvi sağlık problemlerinin habercisi olabilmektedir. Daha çok ense kalınlığı sürekli oturarak iş yapan, masa başında çalışan ve tüm işlerini bilgisayara aracılığı ile yapan kişilerde husule gelen bir sorundur ve bilhassa da erkeklerde görülmektedir. Sürekli ve şiddetli baş ağrıları yaşıyorsanız ve içtiğiniz ağrı kesicilerle bu baş ağrılarını hiçbir şekilde geçmiyorsa bunun sebebi ensenizin kalın olması da olabilir. Oysa ki ensenin kalın olması boyun  hareketinin azlığına ve boyunda yağlanma olduğuna işaret eder
Vücut yağları birçok sağlık problemini tetikler. Özellikle de ensede, kalça ve bel çevresinde, kol atları ve baldırlarda husule gelen yağlanmalar ciddi bir problemdir.

Ense bölgesinde husule gelen yağlanma edenin iletişim kanalı olan omurgalarda ki sinirleri de olumsuz bir şekilde etkilemekte baş ağrısı başta olmak üzere boyun ağrılarını da tetiklemektedir. Kilo verme aşamasında ise vücutta ilk oluşan yağlar ne yazık ki en son olarak vücuttan atıldığı için bu yağlanmaların eritilmesinde daha çok çaba göstermek gerektiği de uzmanlardan öğrendiğimiz bilgiler arasında. Bu yüzden ense yağlanması ile karşılaşırsanız sağlık problemlerinin önüne geçmek için bir an evvel bu yağlanmayı ortadan kaldırmak için uğraş vermelisiniz.
Ense kalınlığına sebep olan yağlanma en çokta erkeklerde husule geldiği için, bu erkek tipi yağlanma sorunları hastalarda şeker hastalığı ve hipertansiyona yol açmaktadır.
Bir önceki Kolestrolü düşürme yolları başlıklı konumuzda kolesterolü düşürme yöntemleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ense kalinligi neye yol acar, ense kalınlığının sorunlu olmasından ne olur, ense yağlanması, boyunda yaglanma, erkeklerde ense yağlanmasına çözüm

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.