ER:YAG lazer uygulaması

ER:YAG lazer uygulaması

 

Medipol Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Yüzdeki kırışıklıkları, ciltte meydana gelen sivilce ve yara izlerini, cilt lekelerini yok edecek olan bu yöntem Türkiye’ de güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. 2940 nm dalga boyuna sahip olan ER:YAG, özellikle derin sorunların tedavisinde daha çok kullanılmaktadır.
ER:YAG lazer uygulaması gitgide yaygınlaşmaktadır. ER:YAG lazer uygulaması klinik kullanımı ile iyileşme sürecini de hızlandırıyor
Makbule Dündar güvenle kullandıkları bu yöntem hakkında şunları söyledi, “Er: YAG lazerle aynı mantığa sahip fraksiyonel uygulamalarda belli bir alanda tek parçalı lazer atışı yapmak yerine, toplam enerji bu alanda çok sayıda noktalara dağıtılarak tedavi edilen alanda sağlam deri bölgeleri bırakmış olur. Böylece deri hasarı azalır ve iyileşme süresi kısalır.”
Deri yüzeyinde meydana gelen tümörlerinde tedavisi mümkün. Sringom, ksantalesma, milium, dermal nevüs, seboreik keratos sebase hiperlazi, nasır gibi yüzeysel deri tümörleri, kötü ve iyileşmek bilmeyen yaralar Nd YAG: lazerle kombine edilip kullanıldığı zaman tedavisi mümkün oluyor. Dündar, aknelerin bıraktığı izler fraksiyonel lazer peelingin başarısı ile yok oluyor. Dündar, “Dermatoloji pratiğinde oldukça sık rastladığımız ve medikal bir tedavi olmayan strialar yani çatlakların günümüzde fraksiyonel Erbium Yag (Er: YAG) uygulamaları ile tek seansta dahi yüzde 50’ye yakın iyileşme sağlanması hasta memnuniyetini artırmıştır. Yaklaşık bir ay arayla yapılan 3-4 uygulamayla hemen tama yakın iyileşme elde edilebilmektedir. Akne izlerinde fraksiyonel Erbium Yag (Er: YAG) lazer uygulamaları 2-4 hafta aralıklarla yapılabilir. İşlem sonrasında deride eritem ve ödem gelişmektedir. Ertesi günden itibaren ciltte belli belirsiz soyulmalar başlar. Bu soyulmalar 2-5 gün devam edebiliyor. Beş seans uygulama sonrasında yüzde 40-60 oranında düzelme sağlanabilmektedir.” diye konuştu.
Bir önceki Kadınların yeni modası vajinal yenileme başlıklı konumuzda genital bölge ve vajina estetiği hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: erbium yag lazer yaptıranlar, er yag lazer bulunan hastaneler, er yag lazer nedir, er yag lazer yaptıran hastaneler, er:yag

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.