Göz tansiyonu zararları

Göz tansiyonu zararları
Özlem Evren, hastalığın erken teşhisinin oldukça önemli olduğunu vurguluyor. Göz tansiyonunun insanlarda açtığı en büyük hasarın geri dönüşü olmayan körlük olduğunu söyleyen göz hastalıkları uzmanı Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doç. Dr.
Tıp literatüründen “Glokom” olarak isimlendirilen göz tansiyonu tedavi edilmeği zaman ya da tedavisine geç kalındığında çeşitli sağlık problemlerini de beraberinde getirerek yaşam kalitesini minimuma indirmektedir. Dr
Özlem Evren glokom hastalarına, göz tansiyonunu ciddiye almalarını ve muhakkak tedavi olmalarını önermekte.

Göz tansiyonu kalıcı görme sorunlarına yol açmaktadır. Göz tansiyonu hastalarını bekleyen bu tehlike erken evrelerde önlenebilir. Göz tansiyonunun neden olduğu körlük riskini en aza indirmek için duyarlı olmakta yarar var. Doç. Dr. Özlem Evren göz tansiyonunun zararları hakkında şunları söyledi: “Hastalar başlarda görme duyularında bir kayıp hissetmedikleri için hastalığı fark etmez. Çünkü önce çevredeki görme alanı daralır, görme keskinliği zamanla azalır. Hastalık ilerlediği zaman da çok geç kalınmış olur.”
Hiçbir belirti vermeden sinsice ilerleyen bu hastalık göz içi basıncı sebebiyle görme sinirinin hasarına ve görme hücrelerinin kaybına yol açtığı için kalıcı körlük ortaya çıkar. Evren, öz tansiyonundan dolayı husule gelen görme kaybının geri dönüşü olmadığının da altını çizdi.

Bir önceki Yakını görememe ameliyatı başlıklı konumuzda hipermetropi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: göz tansiyonu zararları, göz tansiyonu neye yol açar, goz hastaligin zARARLARI, goz tansiyonun zararlari, göz tansiyonu hastaya zararı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.