Günümüzün İdeal Kadın Ölçüleri

Günümüzün İdeal Kadın Ölçüleri
Erkekler kadınsı yüz hatları dışında Jennifer Lopez inkine benzer kalça ve bel orantısına da (en ideal ölçü: 1 : 0.7) dikkat ediyor. Beli eskiye göre kalınlaşan, göğüs çevresi genişleyen kadınların bu farklılaşmasının altında yedikleri ve hareketleri yatıyor. İngiliz bilimadamlarına göre; kadının kıvrımlı hatları her geçen gün yerini erkeksi hatlara bırakıyor. İngiliz bilimadamlarına göre; şu anda bilinen en ideal kadın ölçüsü Jennifer Lopez e ait. Bir kadın; dudakları etli, çenesi ne kadar dar ve elmacık kemikleri ne kadar çok çıkık olursa, o denli çekici bulunuyor
Çekiciliğin sırrını araştıran bilimadamları şu oranlara varmış: Bir kadın için ideal ölçüdeki kalçalar, en az 100cm ve 42 beden. Peki uzmanlara göre, güzel göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bir bel için neler yapmalı? İşte uzmanların önerileri:

GÜNDE 100 KERE DÖNÜN

İnce bir bel için belinizi günde en az 100 kez sağa sola döndürmelisiniz. Bunun dışında kesinlikle belin içini çok sıkan pantalonlardan uzak durun. Belinizi ince göstermek için düşük belli giysilerden kaçının. Aşırı tatlı gıdalardan uzak durun. Çünkü fazla şeker, bel çevresinde toplanır. Belinize duş sırasında önce sıcak ardından soğuk su ile masaj yapın. Otururken belinizi koltuğun arkasına yaslayın.

MERDİVEN İNİP ÇIKIN

Yuvarlak kalçalara sahip olmak için en uygun hareket, merdiven inip çıkmaktır. Ancak merdiven çıkarken parmak uçlarınızla, inerken ise tabanınıza basarak inin. Sentetik kumaşlı pantolonlar giymeyin. Gün içerisinde arada sırada kalçalarınızı gerip bırakın. Bacaklarınızı aşırı çalıştıran hareketler yerine kalçaları geren hareketler yapın. Hızlı yürümek yerine yavaş adımlarla yürümeyi tercih edin. Aşırı olmamak şartıyla topuklu ayakkabıdan vazgeçmeyin. 20 dakikadan fazla ve sert zeminde oturmaktan kaçının. Gerekirse altınıza minder koyun.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.