Güzellik uykusu nasıl olur?

Güzellik uykusu nasıl olur?
Peki güzellik uykusu nasıl olmalı? Güzellik uykusuna yatmak isteyen bir kişiye uzmanların tavsiyeleri neler? İşte yanıtları:
Güzellik uykusuna yatma
Güzellik uykusu yalnızca birkaç günlük bir şey değil, tüm hayat boyunca özenle sürdürülmesi gereken bir durumdur. İşte bu sebeple erken yatmaya ve erken kalkmaya özen gösterilmeli, güzellik için sağlıklı ve düzenli uyku uyunmalıdır. Yani bugün güzellik uykusuna yatıp, yarın güzellik uykusundan vazgeçmek size hiçbir şey kazandırmaz.
Güzelliğin düzenli ve sağlıklı uykuda olduğunu vurgulayan uzmanlar, geç yatıldığında ya da geç kalkıldığında uykunun tam alınmamasından dolayı yüzde şişliklerin, göz altlarında mor renkli halkların ve yüzde çizgilerin meydana geldiğini söylemekteler. Dikkat etmeniz gereken hususlar rutin hayatınızı etkilemeyecektir

Geceleri yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizleyin, dişlerinizi fırçalayın ve mutlaka ılık bir duş alın, saçlarınızı tarayın, vücudunuzu nemlendirin ve öyle yatağa girin. Her gün bunları düzenli bir şekilde yaptığınız zaman geceleri ne kadar rahat uyuduğunuzu göreceksiniz.

Ciltteki ölü hücrelerin vücuttan atılması için gece düzenli uykuya ihtiyacımız var. Gün içinde öğle saatlerinde ise kısa bir şekerleme yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güneşin saçlara etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: güzellik uykusu nasıl olur

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.