Hamilelikte düşük yapmamak için neler yapılmalı?

Hamilelikte düşük yapmamak için neler yapılmalı?
Uzmanlar gebelik döneminde düşü yapmamak için anne adaylarına bir takım önerilerde bulundur ve bizlerde bu önerileri makalemiz aracılığıyla sizlere ulaştırdık. Gebelikte düşük yapmamak için yapılması gerekenlerin başında ise aşırı fiziksel aktivitelerden uzak durmak gelir. Hamilelikte düşük yapmamak için nelere dikkat edilmeli, buyurun makalemizi okuyarak öğrenin ve bu hususlara dikkat edin.
Hamilelik döneminin ilk 5 ayında mütenevvi sebeplerden dolayı hamileliğin sonlanmasına düşük yapma denmekte ve günümüzde düşük problemi ile karşılaşan kadınların sayısında fazlalaşma görülmektedir.
Gebelikte düşükten korunma yöntemleri
Hamilelik döneminde düşük riski ile karşılaşmak istemiyorsanız ya da doktorunuz size düşük riskinizin var olduğunu kendinize dikkat etmeniz gerektiğini söyledi ise düşük tehlikesini önlemek için yapmanız gerekenleri bilmeniz hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından önem taşır
Fiziksel aktiviteden uzak durmanın yanı sıra ters hareketlerde bulunmamak, yanlış ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmak, sağlıksız gıdaları tüketmemek gerekir.

Gebelikte düşük yapmamak için beslenmeye ayrıca dikkat edilmesi gerekir. Özellikle de gebelikte yüksek oranda proteine ihtiyaç vardır. Protein ihtiyacı ise yumurta, balık, et ve kümes hayvanlarından sağlanmalıdır. Vitamin, kalsiyum ve demir ihtiyacı ise süt, peynir ve diğer süt ürünleri, bol miktarda sebze ve meyveden alınmalıdır.
Gebelikte düşük tehlikesini en aza indirmek için dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de yağlı yiyeceklerden, kızartmalardan, alkolden, sigaradan, çay ve kahve tüketiminden uzak durulmalıdır. Ayrıca hekiminizin önerilerinden de dışarı çıkmamalısınız. Kısacası gebelikte düşükten korunma yolları kendinizi çok yormamak, ağır şeyler kaldırmamak ve beslenmeye özen göstermektir.
Bir önceki Gebelik testleri nelerdir? başlıklı konumuzda gebelikte yapılan testler ve gebelikte yapılan testler nelerdir hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: düşük tehlikesini önlemek için ne yapmalı, düsük yapmamak için neler yapilmali, gebelikte zararlı alışkanlıklar, hamilelikte düşük yapmamak için nasıl beslenmeli, www hamilelikte düşük riskinde neler zararlı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.