HPV aşısı rahim kanseri riskini azaltıyor

HPV aşısı rahim kanseri riskini azaltıyor

HPV Aşısı Kimlere Yapılıyor?
Genital bölge hastalıkları arasında en sık rastalanan rahim ağzı kanseri 9-26 yaş arasındaki kadınlara uygulanıyor. Rahim ağzı kanseri özellikle genç yaşlardaki kadınları hedef alıyor.
Kadınların en sık yakalandığı kanser türü olan rahim ağzı kanseridir. Bu hastalıktan korunmak istiyorsanız HPV aşısını vurdurmalısınız. Rahim ağzı kanserine neden olan HPV virüsü kendi ismi ile aynı adı taşıyan HPV aşısı ile önlenebilir
Bu aşı dört tip virüse karşı yüksek koruma sağlıyor. İki çeşit bulunan HPV aşısı, HPV virüslerine ve genital bölgede meydana gelen siğilleri önlüyor.
HPV Aşısının Etkileri Nelerdir?

Önlem amaçlı uygulanan HPV aşısı var olan bir hastalığı geçirmiyor. İleriki yaşlarda kadınların karşılaşabilmeleri yüksek olan hastalıkları önlemek amacıyla HPV aşısı uygulanmaktadır.
Kadınların birçoğu HPV virisüne yakalanabilir. Bu nedenle uzmanlar korunma amaçlı yapılan bu HPV aşısının her kadının uygulatmasından yana. Özellikle de HIV taşıyıcıların, kortizon kullanıcılarının, bağışıklık sistemi hastalığı olanların rahim ağzı kanserine yakalanma risklerinin daha yüksek olmasından dolayı, bu kişiler daha dikkate almalıdırlar.
Bir önceki Seyahate çıkacak anne adayları dikkatli olmalı başlıklı konumuzda anne adayları, Derin Ven Trombozu ve emboli hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.