Sinüzit burun kanamasına neden olur mu?

Sinüzit burun kanamasına neden olur mu?
Uzmanlar çoğu kez bu durumun zararsız ve gelip geçici olduklarını söyleseler de, nadiren de olsa ciddi durumlar söz konusu olabilir.
Sinüzit burun kanamasına yol açar mı?
Sinüzit sebebiyle ortaya çıkan burun kanaması bazen o kadar şiddetli olurken, hastalar bu durumdan dolayı endişeye düşer ve akıllarına hemen en kötüsünü getirirler.
Yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın herkeste husule gelme riski bulunan sinüzit hastalığında bazı kişiler burun kanaması ile karşılaşırlar. Ancak nadiren de olsa sinüzitte burun kanaması olabilir ve aynı zamanda bu durum tehlikeli bir durumu işaret edebilir. Burun kanamasının sinüzitle alakalı olduğu ise pek çok insanın aklına gelmeyecek bir durumdur
Bu nedenle temkinli davranmakta yarar var.

Burun içi ve kemik içi boşluğa ait bir iltihapta burun kanaması koza denilen burun döşemesinde yer alan bir hassasiyet sebebiyle ve de, damarların zedelenmiş olmasından ötürü oluşmaktadır. Böyle bir kanama hasta tarafından evde kısa sürede durdurulabilir ve rahatsız edici bir durum olarak görülmez. Fakat durmak bilmeyen kanamalar için acilen hastaneye başvurulmalıdır.
Bir önceki Adrenal yorgunluk sendromu tedavisi başlıklı konumuzda adrenal yorgunluk sendromu hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: sinuzut burun kanamasına yol acarmı, burun zedelenmesi kanama yaparmi, kanamali sünizit, kronik sinüzit çocuklarda burun kanaması yaparmı, sinüzit burun kanamasi yapar mi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.