Uykuda konuşma nedenleri

Uykuda konuşma nedenleri

Uykuda konuşma nedeni
Uykuda konuşma genellikle zararsız bir durumdur ancak nadiren de olsa uyku bozukluğu ve bir takım sağlık sorunları nedeniyle uykuda konuşma ortaya çıkabiliyor.
Pek çok insan uykusunda konuşur ve bu kişilerin rüya gördükleri esnada konuştukları düşünülürken, bilim adamları uyku görmeyle konuşma arasında bir ilişki olup olmadığından emin değiller. Uykunun herhangi bir aşamasında husule gelen uykudan konuşma nedenleri hakkında uzmanlar şöyle açıklamalarda bulundular. Çoğu zaman zararsız olan uykuda konuşma, bazı durumlarda kişiyi uykusundan uyandıracak derece olmakta ve bu da uyku problemlerini doğurmaktadır. Ancak çocukların uykuda konuşması son derece normal ve hiçbir tehlikeyi işaret etmeyen cinstendir
Bu nedenle geceleri uykuda çocuklarınız konuşuyorsanız, endişelenmenize gerek yok.

Uykuda konuşmaya yol açan hastalıklar REM (Rapid eye movement) uykusu davranış bozukluğu ve (RDB) uykuda korkma hastalığıdır. Bu hastalıklarda kişi hem rüyasında konuşmakta hem bağırmakta, hemde bilinçsiz bir şekilde çığlık atmakta, dayak ve tekmeleme gibi davranışlarda bulunmaktadır.
Uykuda konuşmaya yol açan faktörler arasında birtakım ilaçların kullanımı, duygusal stres yaşama, ateşlenme, ruh hastalıklarından birine yakalanma ve madde kullanımı da yer alıyor..
Bir önceki Evlilik yorgunluğu nasıl geçer? başlıklı konumuzda evlilik yorgunluğu hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: bilinçsiz konuşma nedenleri, uyku arasında konuşmak neye işarettir, uykuda konuşmak neden olur, Uykuda konuşmak neye işaret, uykuda konuşmak neye sebep

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.