İdrar kaçırma ameliyatı nasıl yapılır?

İdrar kaçırma ameliyatı nasıl yapılır?
Yusuf Üstün tüm yaş gruplarında husule gelme riski bulunan ve birçok çeşidi olan idrar kaçırmanın cerrahi yöntemlerle tedavisi hakkında bilgiler veriyor.
Bireysel tedavi metotları ile ortadan kaldırılamayan idrar kaçırma problemi ile yaşamaya çalışmak yerine idrar kaçırma ameliyatı sayesinde soruna etkili ve kesin çözüm yolu bulabilirseniz. İstemsiz olarak hijyenik ya da sosyal bir sorun olan idrar kaçırma ekseri kadınlarda husule gelerek hayatlarını ciddi anlamda etkilemektedir. Dr. Kadın doğum uzmanı Doç

Öksürme, aksırma, gülme, ağır bir şeyleri kaldırma gibi davranışlar sonrası karın içi basıncının husule gelmesinde ortaya çıkan idrar kaçırma durumunun strese bağlı ortaya çıktığını söyleyen Üstün, bu durumun tıpta çeşitli operasyonlar tedavi edildiğini söyledi. İdrar kaçırma ameliyatı mesane sarkmasının giderilmesi, karından yapılan ameliyat, em karın hem hazneden yapılan, sadece hazneden yapılan hamak şeklinde maddelerin kullanıldığı cerrahi işlemlerle, idrar torbası boyuna iğne ile dolgu maddelerinin uyguladığı operasyonlar ve yapay idrar durdurucu malzemelerin uygulanışı şeklinde kısaca özetlenebileceğine değindi.
İdrar kaçırma sorununa sebep olan faktörleri yaş, doğum, kilo fazlalığı, gebelik, fonksiyonel yetersizlik ve bilişsel bozukluk olarak anlatan Üstün, idrar kaçırma problemi ile beraber hastada diyabet, felç ve omurilik yaralanmalarının da görülme riski olduğundan bahsetti. Ayrıca sigara kullanma, iş hayatında yaşanan stresler, kabızlık ve kadınlarda rahim alınması işlemi sonrası ve genetik etkenler idrar kaçırma sorununu husule getiren risk faktörleridir.

Hastaların %75′i idrar torbası sarkmasından, %50′si stresten, %20′si gebelik ve vajinal doğum sonrasında idrar kaçırma problemi ile karşılaşmaktadır. Üstün, idrar kaçırma ameliyatının açık ve kapalı olarak iki çeşitte yapılacağını söylerken idrar kaçırma ameliyatını ise şöyle anlattı: “Son yıllarda daha minimal invaziv bant yöntemleri de uygulanmaktadır. Uygulamalarda basit bir anestezi veya lokal anestezi altında işlem yapılmaktadır. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Başarı oranının yüksek ve istenmeyen problemlerin daha az olması, bu yöntemin tercih edilmesine neden olmaktadır.”

Bir önceki yazımız olan Burun spreyleri zararlı mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: idrar kaçırma ameliyatı, idrar kesesi ameliyatı nasıl olur, idrar kaçırma ameliyatı nasıl yapılır, sidik torbasi kapali amaliyati, idrar kaçırma ameliyatı olan varmı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.