İpeka Nedir? İpeka Bitkisinin Faydaları Ve Yararları Nelerdir?

İpeka Nedir? İpeka Bitkisinin Faydaları Ve Yararları Nelerdir?
İpeka bitkisinin  mükkemmel faydalarıda vardır. Bizde bu yazımızda ipeka bitkisinin mükemmel faydalarına deyinerek, sizleri bilgilendirmek istedik…

 

İpekanın Faydaları: Az miktarda kullanıldığında, bronşite iyi gelir ve mide iç yüzeyine etki ederek balgam söktürür. Altın Kökü olarak da bilinir.
İpeka bitkisinin, Ana vatanı Güney Amerikadır  ve  ormanlık bölgelerde yetişen, daima yeşil, yapraklı ve otsu bir bitkidir. Çeşitli alkoloidler, nişasta ve şeker içerir
Fazla miktarda kullanılırsa mide bulantısı ve kusmaya neden olabildiği için zehirlenmelerde kusturucu olarak faydalıdır. Dizanteri mikrobunu öldürmekte çok etkilidir. Karaciğer iltihaplarında da faydalıdır.
İpeka (Altın Kökü) nasıl kullanılır? Altınkökü bitkisinin adından da anlaşılacağı gibi kökleri kullanılır. 0.5 gram kadarı balgamı söktürmeye yardımcı olur. İpeka Kökü zehirli değildir, fakat 1.5 gramdan fazlası bulantı ve kusmaya neden olur. Bu etkisinden dolayı ilaç ve besin zehirlenmelerinde kusturucu olarak kullanılır. İpeka, nefes darlığı, ishal ve düşük tansiyon gibi yan etkiler gösterebilmektedir.
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ipeka ne demek

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.