Karpuz böbreği çalıştırıp idrar söktürüyor

Karpuz böbreği çalıştırıp idrar söktürüyor
Kum ve taştan yakınanların da tercih etmeleri gereken bir meyve karpuz.
Karpuzun yüzde 95′i su. Böbrekleri çalıştırıyor, idrar söktürüyor. Böbreklerdeki üre ve ürat tuzlarını temizliyor. Böylece temizleyici bir özelliği bulunuyor
B ve C vitamini içermesi de diğer artıları.
Az miktarda da olsa barındırdığı “likopen” maddesi, kalbi enfarktüs olasılığına karşı koruyor. Karpuzun bu özelliklerinden yararlanmak için yemekten çok önce, mide boşken tüketmek gerekiyor. Çünkü yemek sonrasında yendiğinde sindirim güçlüğü yaşanabiliyor.
Zayıflamak için ideal
İlginç olan, karpuzun besin değerinin, diğer birçok besinde olduğu gibi kabuğunda saklı olması. Bu nedenle, olabildiğince kırmızı etli kısmın altındaki beyazımsı kısmı tüketmeye bakmalısınız.

Kısa sürede çok kilo vermenin bir yolu da karpuz rejimi yapmaktan geçiyor. Bol miktarda su içermesi, şeker barındırması ve boşaltımı hızlandırması gibi özellikleri nedeniyle kilo vermeyi sağlayabiliyor ama süreyi kısa tutmak ve tek yanlı bu beslenmeye yüklenmemek koşuluyla.
Bir önceki Grip aşısı hakkında bilinmesi gerekenler başlıklı konumuzda grip, grip aşısı ve hafif ateş hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.