Katarakt nasıl tedavi edilir?

Katarakt nasıl tedavi edilir?
Göz sağlığını etkileyen risklerden biride, yakını görmemize engel olan katarakt hastalığıdır.
Görme işlevini gerçekleştiren gözlerimiz çok hassas bir yapıya sahip olduklarından sağlık sorunlarına yakalanma riskleri diğer organlarımıza göre daha yüksektir. Ekseri yaşın ilerlemesiyle birlikte bu sağlık sorunlarının görülme riski de artar.

Katarakt tedavisinde en etkili girişim cerrahi ameliyattır. Gözümüzün önünde bulunan şeffaf tabakanın gitgide şeffaflığını kaybetmesi ve görme bozukluğu olarak göze yansıması olarak tanımlanan kataraktın tedavisi hakkında detaylı bilgiler sizlerle
Fazla güneşe maruz kalma, bir takım ilaçlar kullanma, şeker hastalığı gibi çeşitli sebeplerin yol açtığı katarakt, göz yorgunluğu ve baş ağrısı gibi şikayetlerle kendini gösterir. Katarak tedavisinde genellikle uzmanların tercihi aşırı şikayeti olan kişileri ameliyat etmektir. Kataraktan aşırı şikayetlenmeyen kişilere genellikle gözlük tedavisi verilir.Çünkü düzenli gözlük kullanımı da katarakt tedavisinde önemli bir tedavi yöntemidir.

Katarakt ameliyatı olan kişiler aynı gün taburcu edilir. Ameliyatın hemen ardından hastalar günlük yaşamlarına dönebilirler. Çünkü gelişen teknoloji sayesinde katarakt ameliyatı modern teknikler ile yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Geçici körlük nasıl tedavi edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.