Kil maskesinin faydaları nelerdir?

Kil maskesinin faydaları nelerdir?
Cildi güzelleştirmek için kullanılan kil, doğal bakım ürünleri arasında en etkili olanıdır. Güzel ve bakımlı olmayı isteyen kadınlar cilt bakımında kil maskesini tercih ediyorlar.
Yıllar önce temizlik için kullanılan kil, artık kadınların güzellik ürünlerinin içinde de yer alıyor.

 

Kil maskesinin faydaları

 
Diğer maddelerle karıştırılıp yada tek başına kullanılan kil;

 
Kil maskesini satın almak isteyenler eczanelerde bulabilirler. Kil maskesini uygularken çok ince bir tabaka halinde sürmeye dikkat edin
Beyaz ve yeşil kil maskesini cilt için kullanabilirsiniz. Kili parmak uçlarınıza bir miktar sıkarak pütürlü olup olmadığını kontrol edin. Eğer kil pütürlü bir his veriyorsa o kili cildiniz için kullanmayın.
Kil maskesini cildinize sürdüğünüz zaman kendi kendine kurumasına izin verin ve mümkün oldukça mimik hareketlerinden kaçının.Kil maskesi iyice kuruyunca su veya gül suyu ile pamuk yardımıyla maskeyi temizleyin.
Normal ve karma bir cilt tipiniz varsa beyaz kil maskesini uygulayın. Yeşil kil maskesi ise güçlü terapiye sahip ve kurutucu özelliği bulunduğu için yağlı ciltlerin yeşil kili tercih etmesi uygundur. Kil maskesini haftada 1 defa uygulamalısınız. Düzenli kullandığınız taktirde etkisini kısa sürede hissedeceksiniz.
Bir önceki Diş estetiği nedir, nasıl yapılır? başlıklı konumuzda diş estetiği hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kil maskesinin faydalar, kil ve gülsuyu maskesinin faydaları, kilin saç dökülmesine faydası nedir, kil maskesi faydalar, kil maskesi neye iyi gelir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.