Kırışıklık için egzersizler

Kırışıklık için egzersizler
Bu durumda husule gelen cilt kırışıklıkları gençken sahip olduğumuz güzelliğin geride kaldığını bize işaret ediyor.
Kırışıklık egzersizleri
Özellikle de ağız çevresindeki kırışıklıklar yaşlanmayı belirginleştirdiği için, bir çok güzellik uzmanı ağız kenarındaki kasların güçlendirilmesini sağlayacak egzersizleri denemeyi öneriyor. Ancak uzmanlar kırışıklık için önerilen egzersizleri düzenli olarak uygulamamız durumunda hem vücut hücrelerinin yaşlanmasını geciktirebileceğimizi hem de yüz kaslarını güçlü tutabileceğimizi söylemekteler. Gelin hep bilikte zamana meydana okuyalım ve kırışıklıkların ortaya çıkmasını kırışıklık egzersizleri ile geciktirelim.
Yaşın ilerlemesine bağlı olarak vücut hücreleri artık eskisi gibi faaliyet gösteremiyor ve zamanla etkilerini yitirdikleri için derinin dinç ve parlak görünümü ortadan kalkmaya başlıyor
Trompetçi egzersizi denilen ağızdan nefes almak, havayı ağızda tutmak, trompette bir nota çalmayı deniyormuş gibi yanakları şişirmek bunu düzenli bir şekilde sürdürmek ağız kenarı kırışıklıklarının ortaya çıkmasını geciktirir.

Parmakların uçlarıyla yüze dairesel hareketlerle masaj yapmakta kırışıklık egzersizleri olarak yapılması önerilen bir tekniktir. Gözleri kapatmalı, derin bir nefes almalı yukarı ve dışa doğru parmak uçlarıyla yüzümüze daireler çizmeliyiz. Yüz ekşitmek ve alay etmek gibi ifadeleri takınmakta kırışıklıkların giderilmesine yardımcıdır. Yüzü buruşturmak, ağız kenarını kıvırmak, nefes alıp nefesi güçlü bir şekilde vermek; orta parmakları iki burun kenarının dış kenarının hemen altına yerleştirip içeri ve aşağı bastırmak gibi alay etme egzersizlerini deneyin.

Bir önceki yazımız olan Saç ekiminde yeni yöntemler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: trompet nefes egzersizi, yanakları sısıren egzersızler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.