Sağlıklı Beslenme Semineri…

Sağlıklı Beslenme Semineri...
TOFD Genel Merkezi’nde Diyetisyen Gülbahar Kaya Yıldız tarafından verilen seminerde doğru beslenmenin önemi ve detaylarından bahsedilirken, sağlıklı bir bireyin boy kilo orantısının ne olması gerektiği de açıklandı.

Diyetisyen Yıldız, Sağlıklı beslenmenin en önemli adımlarından birisi doğru besini doğru oranda almaktır. Et, balık, yumurta ve kurubaklagil gibi ikinci grup besinlerde de bu oran yetişkinlerde 1 ve ya 2 porsiyon çocuk, emzikli ve gebelerde de 3 porsiyonu geçmemeli” dedi.

Omurilik felçlilerin metabolizmaları göze alındığında meyvelerin kabuğu ile yenmesini önemle belirten Yıldız, “Şeker gibi saf karbonhidrat olan ürünlerin tüketimini minimuma düşürmek ve lifli yiyeceklerin, yani sebze, meyve, tahıllı ekmekler yemeyi artırmakta fayda var. Süt ve süt ürünlerini günde iki porsiyon almak yetişkin birisi için yeterlidir. Bu oran çocuk ve gebelerde 3 ve ya 4 porsiyona kadar çıkabilir. Omurilik felçlileri doğru beslenme yollarını öğrendi

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği üyeleri için düzenlediği sağlık seminerleri dizisine Doğru Beslenme konusu ile devam etti
Ayrıca haftada en az bir iki defa da muhakkak baklagil tüketin” dedi.

Seminer sonunda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Yönetim Kurulu üyesi Semra Çetinkaya bir plaket ile Diyetisyen Gülbahar Kaya Yıldız’a verdiği bilgiler için teşekkür etti.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.