Kolesterol düşürmek için ne yapmalı?

Kolesterol düşürmek için ne yapmalı?
Çünkü lifli gıdalar çözülebilirlikleri yönünden bağırsaklarda kolay emilmekte ve vücuttan kolay atılmaktadır.

Kolesterolü düşürmek için yapılması gerekenler

 
Kendinize lifli gıdalardan oluşan bir beslenme çizelgesi hazırlayın. Yüksek kolesterol hastaları ise kolesterolü düşürmek için yulaf ezmesi, yulaf kepeği, arpa ve pişmiş kuru fasulye ile diğer kuru baklagilleri muhakkak sofralarında bulundurmalılar.
Kalp hastalığı, kalp krizi ve felç gibi ağır vakalara sebep olan kolesterol yüksekliği, beslenme yanlışları ve hareketsiz bir yaşam tarzı ile husule gelmekte ve beslenmenin düzene sokulması, yaşama hareket katılması ile de kolesterol yüksekliği düşürülmektedir. Beslenme programınızda yapacağınız bir kaç basit değişiklikler, yaşamınıza ekleyeceğiniz birkaç basit aktiviteler (spor, egzersiz, yürüyüş vs ) ile kolesterolünüzü düşürüp daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz
Bir porsiyon günlük olarak tüketeceğiniz bu gıdalar kolesterolünüzü düşürmenize muavenet edecektir.

Zeytinyağı ve omega-3 yağ asitleri de kolesterol düşürmek için muhakkak günlük olarak tüketilmesi gereken besinlerdir. Ayrıca sarımsak yemekte kötü kolesterolü düşürür.
Beslenmeni yanı sıra günlük uygulayacağınız egzersizlerde kolesterol düşürmenin yolları arasındadır. Düzenli olarak haftanın beş günü yarım saat orta tempoda ve açık havada egzersiz yapın. Egzersiz kötü kolesterolü düşürmede en etkili yöntemlerden bir tanesidir.
Bir önceki Baş ağrısı sebepleri ve baş ağrısı tedavileri, Baş ağrısı konusunda önemli bilgiler yer almakta başlıklı konumuzda baş ağrısı çeşitleri, baş ağrısı nedenleri ve baş ağrısı sebepleri hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kolesterol dusurmek icin ne yapmali, Kolesterolu düşürmek için nasıl egzersiz yapılmalıdır, kolestrol dusurmek icin ne yapmali, kolestrol yüksekliğinde ne yapmalıyım, kolrsterolu dusurmek icin ne yapmali

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.