Kulak kiri nasıl temizlenir?

Kulak kiri nasıl temizlenir?
Lakin, bazı kulak pislikleri vücut onu dışarıya atana kadar çok çabuk bir şekilde birikip, kulağı tıkayarak işitme kaybı başta olmak üzre çeşitli kulak hastalıklarına yol açacağından bu durumda kişilerin kulak kirlerini kendileri temizlemesi gerekir.

Öncelikle kulak kiri temizleme işlemini yapmadan önce şunu bilmeniz gerekir ki, kesinlikle kulağa pamuklu kulak çubukları da dahil olmak üzere sert cisimler sokmayın. Peki kulak temizliği nasıl yapılmalıdır? Kulak kiri temizlerken nelere dikkat edilmelidir? Buyurun, yazımızı okuyarak öğrenelim. Kulak kanalının derisi ve kulak zarı çok narin bir yapıda olduğundan zedelenebilir ya da kualk zarını yırtabilirsiniz.
Kulak içerisinde bulunan serumen isimli bezler, kulağı tehdit edebilecek toz ve diğer yabancı maddelerin kulak zarına ulaşmasını önlemekle görevli olmasının yanı sıra, oluşan kirlerin kurumasını ve kendiliğinden kulak dışına atılmasına muavenet etmektedir
Hem bu tür sert cisimler kulak kirlerinin kulağın daha da içene gitmesine sebep olur. Eğer ki kulak zarı delinmesinden ameliyat olmuş iseniz, kesinlikle doktor yardım olmadan kulak kirini kendi başınıza temizlemeye kalkmamalısınız.
Kulak kiri temizleme

Sıvı dokusal sodyum, bebek yağı, mineral yağ, reçetesiz alınabilecek herhangi bir kulak kiri çıkaran sıvı veya hidrojen peroksit ilaçlarını eczaneden satın alarak kulak temizleme işlemini sağlıklı bir şekilde kendi başınıza yapabilirsiniz. Bu ilaçlardan birini satın aldıktan sonra kulak kirini temizlemek için uygulayacağınız adımlar şöyledir:
 
Bu işlem günde 1-2 kere uygulanabilir. Kulak kirden tamamen arınıncaya kadar tekrar edebilirsiniz. Eğer ki kulak kirini tek başınıza temizlemede başarılı olmazsınız, hekimden yardım isteyin.Doktorunuz vakum yarımıyla kulak kirini temizleyecektir.
Bir önceki Kıl dönmesine gümüş tedavisi başlıklı konumuzda kıl dönmesi, kıl dönmesi nasıl tedavi edilir ve kıl dönmesi tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: kulak temizleme, kulak kiri nasıl temizlenir, evde kulak nasıl temizlenir, bebeğin kulağı nasıl temizlenir, kulak temizleme ilacı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.