Kulak nezlesi belirtileri

Kulak nezlesi belirtileri

Nezle ve grip üst solunum yolu hastalıklarından olduğunu pek çoğumuz biliyoruz ve özellikle de kış ayları geldiği zaman nezle şikayetleri ile sık sık karşılıyoruz. Artan bu salgı nedeniyle kulakta dolgunluk hissi ortaya çıkar. Peki ya kulak nezlesi? Pek çoğumuzun adını ilk kez duyduğu sağlık sorunlarından bir tanesi olan kulak nezlesi, orta kulakta yapışkan sıvı toplanması ile karakterize bir rahatsızlıktır ve bilhassa da 2 yaşındaki çocuklarda husule gelir. Peki kulak nezlesi belirtileri nelerdir? Merak edenler için işte kulak nezlesinin belirtileri:
Kulak nezlesinin belirtileri
Kulak mukozasında salgı artması ve kulağın ağrıması kulak nezlesinin en belirgin belirtilerinden bir tanesidir. Hastalar genellikle “kulağımda basınç var ” ve “kulağım sızlıyor” gibi şikayetler ile doktora giderler.

Kulak nezlesi belirtilerinden bir diğeri ise hafif işitme kaybıdır
Aileler genellikle çocuklarında olan bu hafif işitme kaybı ilk başlarda anlayamaz ve çocuklarının duymamazlıktan geldiğini düşünürler. Bu tür çocuklar hem aile içinde hem de okul hayatında çeşitli sıkıntılara maruz kalabilmektedir. Bu nedenle çocuğunuzun kulak nezlesi belirtilerini yaşadığını düşünüyorsanız, uzman bir hekimin yolunu tutmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Nazal polip belirtileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: kulak nezlesi belirtileri, Kulak nezlesı nasıl geçer, kulak nezlesine ne iyi gelir, cocugunda kulak nezlesi olan varmı, kulak nezlesi nedir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.