Kürtaj sonrası ne olur?

Kürtaj sonrası ne olur?

Kürtajdan sonra kanama olma ihtimali yüksektir. Eğer ki işlem bayıltılmadan yapılmış ise de bir süre gözlem altında tutulacak ancak bu süre daha kısa olacaktır. Eğer ki kanama yoksa ve hekiminiz kürtajın sağlıklı geçtiğini söylüyorsa size bir reçete yazacak ve sizi eve gönderecektir.
Kürtaj sonrası ne olur? Kürtaj olan kadının dikkat etmesi gerekenler nelerdir? istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için uygulanan bir işlem olan kürtaj hakkında kadın doğum uzmanlarına sizler için bu soruları yönelttik ve işte aldığımız cevaplar:

Kürtaj sonrası

 
Kürtaj sonrası eğer kürtaj uyutularak yapılmış ise bir süre gözlem altında tutulacaksınız. Herhangi bir komplikasyon olursa hemen müdahale edilmesi için kürtaj sonrası en az 30 dakika dinlenmeniz gerekir
Evde iken oluşan kanama ve ağrıları dindirmek için bu reçetede yazılı olan ilaçları kullanmanız gerekir.
Kürtaj sonrası birkaç gün kasıklarınızda adet sancısına benzer nitelikte ağrı hissedeceksiniz. Bu gibi durumlarda doktorunuzun reçete ettiği ağrı kesiciyi kullanın.

Kürtaj işlemi sonrası 3-4 gün lekelenme tarzında kanamanız olabilir.
Kürtaj sonrası yeme içme serbesttir. Ancak genel anestezi altında yapılan kürtaj sonrası en az 8-10 saat araba kullanmamalısınız. Ayrıca bir haftaya kadar ilişkiye de girmemelisiniz.
Kürtajdan bir hafta sonra hekiminizi ziyaret ederek muayene olmasınız.
Aşırı kanama, yüksek ateş, aşırı ağrı gibi sorunlarla karşılaştığınız zaman acilen hekiminize başvurun.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: Etiketler: kürtaj sonrası kürtaj sonrası nasıldır kürtaj sonrası ne olur kürtajdan sonra ne olur kürtajdan sonra neler meydana gelir, kurtaj sonrasi yeme icme, zağtureden sonra ne olur, kürtaj olan kadinlarin yorumlari, kürtaj olduktan sonra nelere dikkat edilmeli

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.