Lazerle hemoroit tedavisi

Lazerle hemoroit tedavisi

Halk arasında basur veya mayasıl olarak ifade edilen Hemoroit hastalığı, makat çevresindeki şikayetlerin yanı sıra bir takım sağlık problemlerinden de husule gelebileceğinden ve  günümüzde sık yaşanan bir sorun olduğundan tedavisinde önemli gelişmeler kaydedildi. Kemal Hünerli lazerli basur tedavisi hakkında şu açıklamaları yaptı. Hemoroit tedavisinde uzman hekimler artık lazer uygulaması kullanabileceklerini açıkladılar. Dr. Şikayetlerin tek başına gözlenebildiği gibi başka hastalıkların da habercisi olabileceğini söyleyen Memorial Hizmet Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü’nden Op

“Cerrahi bir işlem gerektiren 3. ve 4. derece hemoroit yastığının çıkarılması durumunda, lazer tedavisi hastanın ağrılı dönemlerinin geçmesi açısından iyi bir sonuç verecektir. Lazer hemoroidoplasti veya genel anestezi altında, kontrollü lazer enerjisi uygulanarak hemoroit yastıkçıkları içeriden yok edilir. ”
Op. Dr. Kemal Hünerli anal kanalın üst kısmında bulunan damarların genişlemesiyle yumru haline gelmesinden kaynaklanan hemoroitin, gebelik, doğum, hareketsiz yaşam, bir takım spor etkinlikleri, ishal, kabızlık, alkol kullanımı, kalın bağırsak kanseri gibi çeşitli nedenlerle husule geldiğini belirtti. Hemoroitin tedavisinde erken tanı ve tedavinin de son derece önemli olduğunu uzman hekim, bu sorunun ciddiye alınması ve muhakkak tedavi edilmesi konusunda hastaları uyarıyor.

Bir önceki yazımız olan Narkolepsinin belirtileri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.