Meme ucu çatlaklarına gayazulen çiçeği ile tedavi

Meme ucu çatlaklarına gayazulen çiçeği ile tedavi
Oysa gayazulen çiçeği hem meme ucu çatlaklarına hem de memede meydana gelen ağrılarda etkili bir şifalı bitkidir. Bu durum anneyi emzirmeden uzaklaştırdığı gibi bebeği de gelişimi için şart olan anne sütünden mahrum bırakıyor.
Türkiye’de doğru emzirme teknikleri yeterince uygulanmadığı için birçok anne, meme ucu çatlakları sorunu ile karşı karşıya kalıyor.
Gerek emzirme işleminin doğru yapılmamasından, gerekse bebeğin uzun süreli ve sık sık emmesiyle meydana gelen meme ucu çatlakları birçok annenin en büyük sorunlarındandır.
Yüzyıllar önce Güney Amerika’da yerlilerinin tedavi amacıyla kullanmaya başladığı gayazulen çiçeği, modern dünyada da annelerin imdadına yetişti

Bitkisel pomat yan etkisiz
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Op. Dr. Hakan Ünlü, şunları söyledi:
“Doğru emzirme tekniklerinin kullanılması ve bu amaca yönelik tedavi ve önlem amaçlı bitkisel pomatlar, annelerin bu dönemde işini kolaylaştırıyor.

Halk arasında alkolle, karbonatlı suyla silme gibi inanışlar yanlış. Bunun yerine gayazulen etken maddeli bitkisel pomad tercih edilmeli. Çünkü bitkisel pomadların toksik özelliği yok.
Yine emzirme sırasında da kullanılan bitkisel pomadın bebeğe hiçbir yan etkiside olmuyor. Ağrısız bir şekilde uygulama yapmanızı sağlayan bitkisel pomadlar, dokunun beslenmesini de sağlıyor.
Tahriş olmuş, çatlamış meme uçlarının bakımında ve angorjman denilen meme şişmelerinin tedavisinde, bitkisel içerikli pomat tercih edilmeli.
Bitkisel pomat, meme başını nemlendiriyor ve bakterilerin buraya yerleşmesini engelleyerek çatlakları önlüyor.
Guajak ağacından elde edilen gayazulen içerikli bitkisel pomat, doğal ve iyileştirici etkisiyle oluşmuş çatlakları da kısa sürede tedavi ediyor.”
Bir önceki Göz yorgunluğunun nedenleri başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: angorjman tedavisinde en iyi yontem, memedeki agri ve catlaklara dogal redavi, catlamismemeuclarina ne iyigelir, Çocuk emzirirken meme uçları tahriş oluyor bitkisel tedavi, doğal meme ucu tedavisi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.