KİLONU KORU SAĞLIKLI KAL

KİLONU KORU SAĞLIKLI KAL
. Kopenhag Üniversitesi bilimadamları yıllarca süren bir araştırma sonucunda aşırı kilolulara ilginç bir tavsiyede bulundu: Şişmansanız şişman kalın…

GENÇ YAŞTA ÖLME RİSKİ BİLE VAR

Sonuçları İngiliz The Guardıan gazetesinde de yayınlanan araştırma kapsamında, belirgin bir hastalıkları olmayan yaklaşık 3 bin obez ya da aşırı kilolu kişi 18 yıl boyunca izlendi. . .

Bu süre sonunda rejim yaparak kilo veren kişilerin, kilo vermemiş ancak kilosunu korumuş kişilere kıyasla daha genç yaşta ölme riski olduğu belirlendi.

UZUN VADEDE ETKİLERİ RİSKLİ

Uzmanlar bunu sürekli rejim yapanların uzun vadede vücuttaki yağlarının yanısıra, aslında yağlı olmayan organlarının ve dokularının da zayıflamasına ve çeşitli hastalıklara yakalanmasına bağlıyor.

Bu nedenle aşırı kilolular ve obezler için kilo vermenin kısa vadede bazı yararları olsa da uzun vadede etkilerinin riskli olabileceğine dikkat çekiliyor…

HEDEF KİLOYU KORUMAK OLMALI

Bilimadamları aşırı kilolu ve obezlerin temel önceliğinin bilinçsiz ve uzun süreli rejimlerle kilo vermek yerine mevcut kilolarını korumak olması gerektiğini belirtiyor.

Ancak tüm bilimsel çalışmalarda olduğu gibi uzmanlar bu tezlerinin de başka araştırmalarla pekiştirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

 

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.