Mide asidini azaltan gıdalar

Mide asidini azaltan gıdalar
Genellikle midede yanma hissine sebep olan mide asidini ortadan kaldırmak için hemen ilaca sarılmak yerine daha doğal ilaçsız tedavi metotlarını denemelisiniz. Hem böylece ilaç kullanmamış ve ilacın yan etkilerine de maruz kalmamış olursunuz.

Mide asidini azaltan yiyecekler

Mide asidini gidermek için tüketeceğini gıdaların başında keten tohumu gelir.Tam bir mide dostu olan kete tohumu hem mide asidini yok eder hem de ülsere iyi gelir.
Stres ve tüketilen bazı besinler mide asidinin artmasına sebep olarak midede mütenevvi sorunlara yol açar ve kişiye rahatsızlık hissettirir. Bunun için sizlere mide asidini azaltan besinlerden bahsetmek istiyoruz
Keten tohumu kadar etkili olan karnabaharda midenin salgılamış olduğu asidi emerek kişiye rahatsızlık hissettirmez. Şiddetli mide ağrıları çekiyorsanız karnabahara yönelebilirsiniz.
Kafein, alkol ve gazlı içecekler mide asidini arttırmaktadır. Mide asidinden kurtulmak istiyorsanız maden suyu içebilirsiniz. Özellikle meyvesiz, sade maden suları mide asidini ortadan kaldırmada birebir. Ayrıca muz da mide yanmasına ve mide asidine iyi gelmektedir.
Bir önceki Anestezi kalıcı hasara yol açar mı? başlıklı konumuzda anesteziden korkmak hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: mide asidini azaltan gıdalar, bebeklerde mide asidi neden olur, mide asidini azaltan yiyecekler, mide asidini azaltmak için, mide asidini yok eden yiyecekler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.