Mini tüp bebek nedir?

Mini tüp bebek nedir?

Tüp bebek tedavisinden birazcık farklı olan mini tüp bebek uygulaması, daha az ilaç kullanımı ile daha kaliteli yumurta geliştirmeyi sağlamak gayesiyle yapılır.
Normal adet gören kadınların mini tüp bebek uygulaması sayesinde hamile kalma ihtimalleri yükselir. Bu yöntemde az ilaç kullanılması da yumurtaların kalitelerini daha da arttırır. Mini tüp bebek tedavisinde geliştirilen yumurtalar daha sonra tekrar mikro enjeksiyon tekniği ile döllenir ve hastaya transferi yapılır.

Mini tüp bebek yöntemi yüksek doz ilaç kullanımına rağmen yumurta sayısı az olan ve ileri yaştaki kadın hastalara uygulanır. Bu kadınlara uygulanan mini tüp bebek tedavisi diğer yöntemlere nazaran daha başarılıdır
Mini tüp bebek uygulaması da diğer yöntemler gini adetin üçüncü günü başlanır. Tedavide klomifen veya letrozol ilaçları kullanılır. 4-5 günlük bir uygulamadan sonra yumurtalar 10 mm ve daha büyük boyutlara ulaşır. FSH hormonunun yükselmesi ve yumurtaların uyarılması ile 2-4 günlük bir tedavi sürecinden sonra yumurtalar toplanmaya hazır olur.

Mini tüp bebek tedavisinin maliyeti de diğer yöntemlere göre düşüktür. Bu yöntemde diğer yöntemlere göre maliyet %40 azalır.
Bir önceki Doğum şekline kim karar vermeli? başlıklı konumuzda ağrısız doğum, doğum ve doğum sancısı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: mini tüp bebek nedir

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.