Ön diz ağrıları egzersizi

Ön diz ağrıları egzersizi

Diz yakınmalarının büyük bir kısmını oluşturan ön diz ağrıları, daha çok dize aşırı yük binen spor dalları ile uğraşanlarda ortaya çıkan eklem sorunlarından bir tanesidir. Ön diz ağrıları risk grupları oldukça geniş bir yelpazedir. Ön diz kapağınızda ağrı hissediyorsanız deneyimli bir ortopediste başvurmalı ve kendinize en uygun ön diz egzersizleri hakkında bilgi edinmelisiniz. Çünkü diz kapağına aşırı yüklenmek diz kapağının alt kısmında bulunan kıkırdak ve kemiği aşındırmakta, bu sebeple de ağrı sorunları yaşanmaktadır. Ancak ne yazık ki bu tür sorunlar sadece spor ile uğraşanlarda değil her türlü insanda husule gelen bir sorundur.

Ev hanımları, ofis çalışanları, her gün merdiven inip-çıkmak zorunda kalanlar ön diz ağrıları riski yaşayanlardır
Ortopedist yaşınıza, yaşam şeklinize ve kilonuza uygun olarak size en doğru ön diz egzersizini önerecektir.
Ön diz ağrılarından korumak istiyorsanız eğer, formda kalmaya, aşırı kilo almamaya, dizlerinize fazla yük binecek olan hareketlerden uzak durmaya çalışmalı ve genel vücut kondisyonunuzu korumalısınız.

Ön diz ağrılarından kurtulmak için nasıl ki egzersizler öneriliyorsa bu sorundan korunmak içinde düzenli egzersiz yapabilirsiniz. Ancak kesinlikle egzersizde dizinize aşırı yük bindiren hareketleri uygulamalı ve uzman kişilerden yardım istemelisiniz. Bakılanlar: diz agrilari için egzersizler

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.