Oruçta doğru beslenme

Oruçta doğru beslenme
Sahurda aşırı yemek yememelisiniz. Oruçta nasıl beslenmeli, beslenmede hangi yiyeceklere yer vermeli, açlığa dayanmak, sağlıklı ve dengeli beslenmek için işte dikkat etmeniz gereken uzmanların Ramazanda oruç tutacak olanlara doğru beslenme önerileri…

Sağlığınızdan hiçbir eksilmesin istiyor ve orucunuzu sağlık sorunlarından dolayı bırakmak istemiyorsanız sağlıklı yaşam için doğru gıdalara beslenmenizde yer vermelisiniz. Özellikle sahurda yenen haşlanmış yumurta sizi gün boyu tok tutacak ve ayranda susuzluğa dayanmanızı sağlayacaktır.
Oruç zamanı geldiğinde günlük beslenme alışkanlığımızda büyük bir değişiklik olduğu, vücudumuz zorlanacağı ve sağlığımızda da bir takım değişiklikler yaşanacağı için sizlere oruçta doğru beslenme önerileri hakkında bilgiler sunuyoruz. Kalorili yiyeceklere fazla yönelmemeli onun yerine yumurta, peynir, süt, yoğurt, ekmek, yulaf ezmesi, zeytin, ceviz içi, çorba, ayran, komposto veya meyve tüketimine ağırlık vermelisiniz

Ramazan boyunca iftarda da çok aşırı yememeli ve mutlaka yemeğe çorba ile başlamalısınız. Çorbanın ardından etli sebze veya zeytinyağlı sebze yemeği, ızgara etler, yoğurt, ekmek ve salata tüketerek doğru ve dengeli beslenmiş olursunuz.

Uzun bir açlığın ardından doğru besinleri tüketmek çok önemlidir. Oruçta doğru ve dengeli beslenerek çeşitli sağlık sorunların önüne geçebilir ve Ramazan ayını sorunsuz bir şekilde orucunuzu hiç bırakmadan atlatabilirsiniz.
Bir önceki Ramazanda sağlıklı beslenme sırları başlıklı konumuzda oruç tutanlara öneriler, ramazanda beslenme ve Ramazanda beslenme önerileri hakkında bilgiler sunulmuştu.

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.