Ozon mikrodiskektomi nedir?

Ozon mikrodiskektomi nedir?
Tıp da bu işleme aynı zaman Ozon Diskolizis, Ozon diskektomi, ozon nükleolizis gibi isimlerde verilmekte ve bu işlemin bu ismi almasında diskin kesilip çıkarılması rol oynamıştır. Ozon mikrodiskektomi işleminin uygulanması ise fıtığa sebep olan omurlar arasındaki disklerin içine ozon gazı verilmesi ile gerçekleştirilir.

Gelişen teknoloji ve bilim ozon ile çeşitli çalışmaların yapılmasını sağlamış ve yapılan çoğu çalışmadan da başarı elde edilmesinde rol oynamıştır.
Ozon mikrodiskektomi, son zamanlarda sık sık rastlanan bel ve boyun fıtıklarının tedavisinde kullanılan bir işlem olmakta ve bu işlem ile bel ve boyun hastaları rahat bir nefes almaktadır. Ozon mikrodiskektomi işlemi ile bel ve boyun fıtığı hastalarının tedavisinde bünyeye verilen zarar da böylece daha aza indirilmiştir
Hindistan, Çin, Japonya ve Amerika’da yaygın olarak uygulanan işlem bizim ülkemizde daha yeni yeni uygulanmaya başlanmıştır.

Bel ve boyun fıtığı tedavisi hariç, bel, boyun ve kireçlenme ağrıları üzerinde de etkili olan Ozon, 99 oksijenden elde edilen bir gaz olup birçok hastalığın tedavisinde kullanılan aktif oksijendir. İlaç tedavilerinden hiçbir yarar görmeyen hastalara uzman doktorlar eşliğinde uygulanan Ozon tedavisi, neşter ve narkoza gerek kalmadan hastaları iyi etmektedir.
Bir önceki İnatçı tansiyonun tedavisi başlıklı konumuzda renal denervasyon ile hipertansiyon tedavisi, renal denervasyon ile tansiyon tedavisi ve renal denervasyon ile yüksek tansiyon tedavisi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: ozon mikrodiskektomi, Ozon Mikrodiskektomi yapan yerler, ozon nükleolizis, ozon nükleoli̇zi̇s

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.