Papatya çayının faydaları nelerdir?

Papatya çayının faydaları nelerdir?
İnsan vücuttan gerçekten büyük yararları bulunan papatya çayını doğru demlemek ve doğru zamanlarda tüketmek gerektiğini kesinlikle aklınızdan çıkartmayın ve sizlerle paylaşmış olduğumuz önerilere kulak verin.

Papatya çayının yararları

 
Papatya çayını demlemek için önce sıcak su kaynatın ve kaynatılmış olan bu suyun içine bir miktar papatya çayı ekleyerek yaklaşık 9-10 dakika demlemeye bırakın. Papatya çayı bu şekilde demlenirse faydalarını gösterir.
Doğanın bizlere sunmuş olduğu mucizelerden biri olan papatya, bilhassa çay olarak günümüzde sıklıkla tüketilmekte ve papatya çayını tüketen kişilerde çeşitli hastalıkların görülme riski minimuma inmektedir. Ancak ateşte kaynatılarak demlenmeye çalışan papatya çayı etkisini yitirmektedir, sakın unutmayın.

Papatya çayının iltihaplı hastalıkların önlenmesine etkisi olduğu gibi iltihap kurutucu özelliği de bulunmaktadır
Bu mucizevi bitki çayı aynı zaman gaz giderici ve spazm çözücü olduğu kadar, bağırsakları çalıştırıp kabızlık sorununu da önlemektedir.
Papatya çayının düzenli tüketimi romatizma ağrılarını dindirir. Ayrıca kadınlar adet dönemlerinde ki şişlik, ağrı ve kramp gibi şikayetlerden kurtulmak için de papatya çayı demleyerek içebilirler.
Papatya çayı mide hastalıklarını önler, gargara yapıldığı zaman ağız ve boğan yaralarını iyileştirir, uykusuzluğa iyi gelir. Sağlıklı günler…
Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: papatya çayı, dogadan papatya çayı, papatya çayı içmenin faydaları, www papatya cayi nelere faydalari bar, dogadanpapatyacayi

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.