Parkinson hastalığı egzersizleri

Parkinson hastalığı egzersizleri
Gündelik hayatı zinde geçirmek adına her gün düzenli yürüyüş yapılmalı ve yürüyüş öncesi bacak kaslarını esnetici gevşeme hareketleri yapılmalıdır.
Nörolojik hastalıklardan bir tanesi olan parkinson hastalığı, ne yazık ki günümüzde kesin bir tedavisi olmayan, bunun yanı sıra ilerleme kaydedebilen titreme, sertlik, hareket azlığı ve denge bozukluğu gibi durumları husule getiren bir rahatsızlıktır. Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre parkinson hastalığının bu etkilerini egzersiz ile azaltmak ve yaşam kalitesini arttırmak mümkün.
Parkinson egzersizleri
Parkinson hastalarının yaşamış oldukları sorunların hafiflemesine ve yaşam kalitelerinin artmasına yardımcı olan egzersizlerin düzenli bir şekilde yapılması konusunda uzmanlar uyarılarda bulunuyorlar. Parkinson hastaları nasıl egzersiz yapmalı? Parkison hastalarının yapması gereken egzersizler nelerdir? İşte bu soruların yanıtları parkinson hastalığı egzersizi başlıklı konumuzun devamında
Büyük adımlar atmadan önce hafif bir şekilde yapılan esneme hareketleri egzersizinin daha rahat geçmesini sağlayacaktır.

Yürüyüş, su aerobiği, kondisyon bisikleti gibi ritmik egzersizler parkinson hastalarına çok iyi gelmektedir. Haftanın 3 günü kendinizi egzersize adamalı ve ritmik egzersizler geliştirerek yaşam kalitenizi yükseltmeye çalışmalısınız. Parkinson hastaları bu egzersizler ile sorunlarını daha hafif bir şekilde yaşayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Down sendromu egzersizleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Bakılanlar: parkinnson hareketleri, PARKİSON HASTALIGI EGZERSİZLERİ, parkinso hastalarının yaptıgı egzersiz hareketleri, parkinson hastalığı eksersizleri, parkinson tedavisinde egzersiz faydalımı

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.