Plastik biberonun zararları nelerdir?

Plastik biberonun zararları nelerdir?

Plastik biberonların bebek sağlığına olan zararları arasında en tehlikeli olanı nörolojik problemlerin ortaya çıkmasıdır. Bebekte kalıcı tahribata sebep olan plastik biberonlar nörolojik sorunların yanı sıra bağışıklık sistemi üzerinde de olumsuzluklar yaratmaktadır. Bebeklerin biberonlarını plastik seçen ebeveynler aslında bebeklerinin sağlıklarını riske ediyorlar. Çünkü plastik biberonlar bebeklerde mütenevvi hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olmakta hatta ölümcül zararları da bulunmaktadır.
Petrolün yan ürünü olarak bilinen plastik yaşamımızın her anında yer almakta ve en çokta bebek ve çocuk sağlığı için tehlike oluşturmaktadır
Ayrıca kısırlık, kanser, kalp-damar hastalıkları, obezite gibi sağlık problemlerinde de plastik biberonların etkisi bulunur.

Bebeklerini doyururken anne babalar kesinlikle plastik biberonları kullanmamalılar. Plastik biberonlar yerine cam biberonlar tercih edilmelidir. Bebekler ve gelişme dönemindeki çocukların gelişimini etkileyen plastik biberonlar sağlığa oldukça zararlıdır.
Bir önceki Üç ebeveynli çocuk mümkün mü? başlıklı konumuzda anne sağlığı, böbrek yetmezliği ve çocuk sağlığı hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: biberonun zararları, cam biberon mu plastik mi, çocuklarda biberonun zararları nelerdir, plastik biberon sağlıklımı, plastik biberon yerine cam

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.