Prostat Büyümesi Ve Prostat Büyümesi Tedavisi

Prostat Büyümesi Ve Prostat Büyümesi Tedavisi
İdrara çıktığınızda zorlanma ve idrarın başında ya da sonunda bir damla kanama gibidir Prostatın belirtileri. Büyüme esnasnda rahatsızlık verebilir ya da sinsi sinsi hiç belli etmeden de gelişebilir. Gün içerisinde sıklıkla idrar ihtiyacı gidermek. Hastalığın genel belirtileri ise gece yarısı veya sabaha karşı idrara kalkmaktır.
Prostat bezi erkeklerde bulunan ve özellikle 50 li yaşlardan sonra büyüme eğilimi gösteren bir bezdir

 
Hastalığın seyri iki dönemde incelenebilir.
1.DÖNEM

Sıksık idrara çıkma ihtiyacı duyulur ancak uzun süre sonra çok az bir miktar idrar yapılır. Bu dönem hastaların prostat büyümesinin nedeni aşırı alkol tüketimi, ayakların çokça üşütülmesi ve çok fazla oturmaktan ileri gelebilmektedir. Bu durumdaki hastaların tedavisi kolaydır. Yapılması gereken şey bol bol hareket etmek ve egzersiz yapmanın yanı sıra bağırsakları yumuşatıcı diyetlere başlamaktır.
2.DÖNEM
Bu dönemdeki hastalarda artık idrar torbası işlevini göremez. Azalan idrar zamanla hiç akmama eğilimine girecektir. Bu durumun çaresi ise kesinlikle cerrahi operasyon yani ameliyattır.
Bir önceki İdrar Kaçırma Sorunu Ve Tedavisi başlıklı konumuzda idrar kaçırma ve idrar kaçırma problemi hakkında bilgiler sunulmuştu.
Bakılanlar: idrarın hiç akmamasının nedeni, prostat büyümesi giderici kapsüller

admin hakkında 18864 makale
Öylesine bir hasdta

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.